7 grudnia 2023, 12:12

Teraz

Rozrywka i oświata

A A A

BISKUPICE ZABARYCZNE: Szóstoklasiści zasłużyli na pochwałę

Postawą godną naśladowania wykazali się szóstoklasiści Szkoły Podstawowej w Biskupicach Zabarycznych, którzy podczas wyjścia na cmentarz w związku ze zbliżającym się Świętem Zmarłych, znaleźli portfel zawierający dokumenty, karty bankomatowe oraz sporą kwotę gotówki w obcej walucie. Dzięki uczciwości znalazców całość trafiła do właściciela. Zdarzenie miało miejsce 30 października, a o jego szczegółach 
- Tego dnia z dzielnicowym podległego rejonu skontaktował się telefonicznie nauczyciel Szkoły Podstawowej w Biskupicach Zabarycznych - Jolanta Grzesiak, który powiadomił o zaistniałym incydencie. - mówi st. aspirant Magdalena Hańdziuk, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie. - Jak się okazało, portfel który został znaleziony w rejonie kościoła w Kotłowie, a następnie przekazany nauczycielowi towarzyszącemu uczniom podczas wyjścia, należał do obywatela Filipin, zamieszkującego na terenie gm. Mikstat.
W toku podjętych czynności funkcjonariusz ustalił miejsce zamieszkania osoby, do której należała zguba, a następnie przekazał w całości odnalezione przez uczniów rzeczy.
Źródło: KPP Ostrzeszów 

Autor: lukasz.smiatacz@radiosud.pl