23 września 2020, 02:29

Teraz

18°

Rozrywka i oświata

A A A

BRALIN: Narkotyki i dopalacze tematem spotkania z rodzicami

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Kępnie w trakcie spotkań z rodzicami organizowanych w ramach „wywiadówek” rozmawiają o zagrożeniach, na które narażeni są młodzi ludzie. Jedno z takich spotkań odbyło się w Bralinie. Uczestnikom wywiadówki zaprezentowano wyposażenie profilaktycznej walizki edukacyjnej, w której znajdują się przedmioty imitujące substancje do zażywania, porcjowania, przechowywania i używania narkotyków.

We wtorek 3 grudnia policjanci Komendy Powiatowej Policji w Kępnie spotkali się z rodzicami uczniów szkoły w Bralinie. - Funkcjonariusze opowiadali zgromadzonym rodzicom o niebezpieczeństwach, z którymi może się spotkać młody człowiek. Rozmawiali o środkach odurzających, substancjach psychotropowych, a także uzależnieniach. Informowali również, gdzie szukać pomocy w przypadku zagrożeń, szczególnie dotyczących narkotyków i dopalaczy - powiedział Radiu SUD st. post. Rafał Stramowski, oficer prasowy KPP Kępno.

Podczas spotkania policjanci zaprezentowali zawartość profilaktycznej walizki narkotykowej. - Narzędzie to służy do edukowania rodziców, nauczycieli i pedagogów. Pokazanie rodzicom substancji przypominających narkotyki oraz przedmiotów wykorzystywanych do ich używania, powinna wzmóc ich czujność. Edukacyjny kuferek zawiera atrapy substancji, które są najpopularniejsze na polskim czarnym rynku oraz przedmioty, które młody człowiek może wykorzystywać do rozdrabniania, przechowywania czy przyjmowania środków odurzających - dodał st. post. Stramowski.

foto: KPP Kępno.

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl