17 maja 2022, 13:25

Teraz

16°

Rozrywka i oświata

A A A

BRALIN: Podsumowanie konkursu „Zapobiegajmy pożarom”

29 listopada w sali posiedzeń Urzędu Gminy Bralin odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Zapobiegajmy Pożarom”, którego organizatorem był Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Bralinie oraz Gmina Bralin.

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Zapobiegajmy Pożarom” ma na celu zainteresowanie dzieci, młodzieży i twórców nieprofesjonalnych ochroną przeciwpożarową, tradycją i życiem strażackich środowisk oraz rozwój uzdolnień plastycznych. Tematyka konkursu obejmowała udział jednostek straży pożarnych w akcjach ratowniczo-gaśniczych, zwalczaniu klęsk żywiołowych, ekologicznych oraz w szkoleniu, zawodach, działalności prewencyjnej, kulturalnej i historię pożarnictwa.

Na eliminacje gminne zgłoszono łącznie 75 prac w trzech grupach wiekowych. Komisja w składzie: Roman Dębski – Komendant Gminny Ochrony Przeciwpożarowej w Bralinie, Marek Fras – Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP, Marta Brząkała – pracownik Urzędu Gminy Bralin wykonujący zadania związane z funkcjonowaniem ochotniczych straż pożarnych w gminie, brała pod uwagę zarówno pomysłowość jak i staranność wykonania pracy, zgodność z tematem konkursu, estetykę wykonania, oryginalność pracy, a także łączenie ze sobą kilku technik wykonania. Uczestnicy konkursu wykazali się ogromną znajomością zasad przeciwpożarowych, a ich prace pokazały różnorodność i wszechstronność działań strażaków.

Komisja dokonała oceny prac i wyłoniła po 5 prac z każdej grupy wiekowej, które zostaną nagrodzone i przekazane do dalszych eliminacji powiatowych:

I grupa wiekowa – przedszkola:
I miejsce - Maria Dembna (Przedszkole „Kwiaty Polskie” w Bralinie)
II miejsce - Oliwier Dworak (Przedszkole „Kwiaty Polskie” w Bralinie)
III miejsce - Maria Zając (Przedszkole „Kwiaty Polskie” w Bralinie)

Wyróżnienia:
- Lena Dobień (Przedszkole „Kwiaty Polskie” w Bralinie)
- Nikola Peukert (Przedszkole „Kwiaty Polskie” w Bralinie)

II grupa wiekowa – szkoła podstawowa klasy I-III:
I miejsce - Ksawier Michalak (Zespół Szkół im. ks. Michała Przywary i Rodziny Salomonów w Nowej Wsi Książęcej)
II miejsce - Maja Chmielewska (Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Bralinie)
III miejsce - Marta Grzelak (Zespół Szkół im. ks. Michała Przywary i Rodziny Salomonów w Nowej Wsi Książęcej)

Wyróżnienia:
- Lczaena Piszłka (Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Bralinie)
- Zuzanna Witak (Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Bralinie)

III grupa wiekowa – szkoła podstawowa klasy IV-VI:
I miejsce - Fabian Niechciał (Zespół Szkół im. ks. Michała Przywary i Rodziny Salomonów w Nowej Wsi Książęcej)
II miejsce - Anastazja Kozica (Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Bralinie)
III miejsce - Tymoteusz Czajkowski (Zespół Szkół im. ks. Michała Przywary i Rodziny Salomonów w Nowej Wsi Książęcej)

Wyróżnienia:
- Agata Spodymek (Zespół Szkół im. ks. Michała Przywary i Rodziny Salomonów w Nowej Wsi Książęcej)
- Daria Schudy (Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Bralinie).

Laureaci oraz uczestnicy otrzymają pamiątkowe dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Wójta Gminy Bralin Romana Wojtysiaka.

Źródło: UG Bralin

Autor: maciej.tettling@radiosud.pl