25 lutego 2020, 00:29

Teraz

Rozrywka i oświata

A A A

BRALIN: Seans kinowy w amerykańskim stylu

W Piątek wieczorem na stadionie w Bralinie gościło kino samochodowe.

Znane do tej pory bardziej z amerykańskich filmów kino samochodowe pojawiło się na bralińskim stadionie z inicjatywy Stowarzyszenia ARTwarium, poprzez projekt pn. "ART-laboratorium, czyli przestrzeń dla młodych", który realizowany jest w partnerstwie z centrami kultury z Wieruszowa, Ostrzeszowa i Wielunia, gdzie także odbętą się seanse.
- Kino samochodowe jest znane głównie w Stanach Zjednoczonych i w dużych miastach w Polsce, ale w takich mniejszych ośrodkach raczej trudno o tego typu atrakcję kulturalną ze względu na koszty. My pozyskaliśmy środki z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej i mogliśmy sobie pozwolić na taką niecodzienną atrakcję. Mamy nadzieję, że pomysł się przyjmie i w sezonie będziemy mogli organizować chociaż jeden pokaz - powiedział w rozmowie z Radiem SUD, członek ARTwarium i Dyrektor Wieruszowskiego Domu Kultury Dawid Kosakiewicz.
W piątek w Bralinie pojawiło się ponad 50 samochodów, a widzowie na ekranie o powierzchni 70m2 mogli obejrzeć film, który sami wybrali - polski thriller "Demon" z 2015r. w reżyserii Marcina Wrony.
Zadanie współfinansowane jest w ramach programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Autor: