17 października 2021, 05:12

Teraz

Rozrywka i oświata

A A A

REGION: Classic Spot 2021

5 września 2021 r., w parku przy stadionie miejskim odbyła się szósta edycja imprezy Classic Spot, która na stałe już wpisała się do kalendarza wydarzeń organizowanych w gminie Wieruszów.

Wieruszowskie święto miłośników i właścicieli klasyków –samochodów i motocykli  wyprodukowanych do 1990 roku, jak również pojazdów customowych oraz militarnych, obfitowało w wiele atrakcji, a w organizację imprezy włączyła się tradycyjnie Gmina Wieruszów, a także działające na jej terenie stowarzyszenia.

Nie zabrakło stoisk z gadżetami motoryzacyjnymi i gastronomicznych, w tym regionalnych potraw serwowanych przez panie z KGW Teklinów. Stawili się dzielni druhowie z Dziecięcej Drużyny Pożarniczej OSP Wieruszów ze swoimi miniaturowymi pojazdami pożarniczymi. Uczestnikom zlotu umilały czas występy wokalne dziewczyn z działającego w Wieruszowskim Domu Kultury Studia Piosenki –  Amelia &Martyna zaśpiewały covery Maanamu.

Tegoroczna odsłona Classic Spot miała wyjątkowy charakter za sprawę gościa specjalnego, którym był Maciej Wisławski, żywa legenda rodzimego sportu samochodowego, jeden z najbardziej utytułowanych i doświadczonych pilotów rajdowych w Polsce. Do Wieruszowa przyjechał w ramach realizacji projektu „Age free, czyli wiek to tylko liczba”, który uzyskał dofinansowanie ze środków programu wieloletniego na rzecz Osób Starszych „Aktywni+” na lata 2021–2025.

Popularny „Wiślak” 19 stycznia świętował 77. urodziny i nadal nie rezygnuje ze swojej sportowej pasji, pilotując największych polskich kierowców. Dla kilku rajdowych pokoleń jest symbolem tego, co najlepsze w polskim sporcie samochodowym. Aktywnie działa na rzecz zwiększenia bezpieczeństwa na polskich drogach, biorąc udział w licznych inicjatywach i projektach promujących właściwe zachowania w ruchu drogowym.

Podczas trwania niedzielnej imprezy nie tylko podzielił się swoją olbrzymią wiedzą o motoryzacji oraz licznymi ciekawostkami i anegdotami zarówno z życia prywatnego jak i kariery sportowej, ale również podkreślał potrzebę zachowania bezpieczeństwa przez wszystkich uczestników ruchu.

– Ruch samochodowy na dzisiejszych drogach jest olbrzymi, całkowicie różni się od tego co działo się 30 czy 40 lat temu. W każdej minucie miliony pojazdów przemieszcza się po naszych nie zawsze najlepszych drogach – mówił M. Wisławski. – Dlatego też, szczególnie osoby starsze muszą zachować maksymalną ostrożność, kierować się rozsądkiem i zwracać  uwagę na wszystko, co dzieje się na drodze. Każdemu może przydarzyć się chwila roztargnienie czy nieuwagi, która na drodze skończy się tragicznie. Pamiętajmy wszyscy, że zdrowie i życie to wartości nadrzędne, a – niestety – możemy je stracić właśnie na wskutek złamania zasad bezpieczeństwa podczas jazdy. Musimy być odpowiedzialni – apelował.

Maciej Wisławski  brał również udział w prezentacjach pojazdów uczestniczących w zlocie, a na zakończenie imprezy wspólnie z jej organizatorami – Karolem Polakiem i Bogdanem Bryłką wręczył nagrody właścicielom najpiękniejszych klasyków.

źródło: wieruszow.pl 

Autor: wieruszow@radiosud.pl