25 marca 2019, 00:28

Teraz

Rozrywka i oświata

A A A

OSTRZESZÓW: Doda i zagraniczne gwiazdy na Dniach Ziemi

Doda z zespołem Virgin, Shaun Baker i Danzel to największe gwiazdy tegorocznej edycji Dni Ziemi Ostrzeszowskiej. Impreza organizowana przez Ostrzeszowskie Centrum Kultury odbywać się będzie 23 i 24 czerwca, tradycyjnie na parkingu przy ulicy Kaliskiej. Po raz pierwszy podczas imprezy wystąpi aż tylu wykonawców z zagranicy. Shaun Baker to pochodzący z Wielkiej Brytanii niemiecki DJ. Jego największe przeboje to „V.I.P” i „Hey Hi Hello”, nagrane wspólnie z wokalistką Maloy. W Ostrzeszowie zagra wspólnie z Jessicą Jean i Bardabusz Band. Bardzo popularny w Polsce belgijski wokalista Danzel znany jest natomiast z takich hitów „Pump it up” i „Put your hands up in the air”. W 2016 roku wziął nawet udział w polskich eliminacjach do 51. Konkursu Piosenki Eurowizji.
-Tegoroczne Dni Ziemi Ostrzeszowskiej to przede wszystkim muzyka taneczna, rozrywkowa, ponieważ od wielu lat obserwujemy, że ludzie podczas tej imprezy chcą się bawić - mówi dyrektor OCK Artur Derewiecki – Chcą tańczyć, chcą wyrażać swoją radość. W związku z tym czasami muzyka na wysokim poziomie nie porywa publiczności i nie pasuje do charakteru tej imprezy. Chcemy, żeby było wesoło, radośnie. Jak wiemy, cała ta impreza odbywa się na parkingu, więc na terenie, gdzie jest możliwość zorganizowania wielkiej dyskoteki pod niebem. Muszę powiedzieć, że to chyba jest jedna z największych dyskotek pod niebem w południowej Wielkopolsce. Wielokrotnie obserwujemy jak kilka tysięcy osób bawi się i tańczy.
A. Derewiecki nie kryje przy tym, że obecnie artyści zagraniczni bywają bardzo konkurencyjni finansowo w zestawieniu z polskimi gwiazdami.
-W tym roku to jest naprawdę szaleństwo ze stawkami, honorariami. Za sześćdziesiąt minut występu artysty, który ma może dwa znane utwory żąda się około 45 tysięcy złotych. Koncert zespołu z wyższej polskiej półki, razem z całą otoczką techniczną kosztuje około 80-90 tysięcy złotych.
Tak wysokie ceny występów krajowych wykonawców wynikają m.in. z wielkiego popytu na nie. Rezerwacji należy dokonywać na wiele miesięcy, a w skrajnych przypadkach nawet kilka lat przed planowaną imprezą. Stąd też rośnie zainteresowanie propozycjami płynącymi z Europy. Nie oznacza to jednak, że na tegorocznych Dniach Ziemi Ostrzeszowskiej zabraknie polskiej muzyki. Będzie, i to bardzo różnorodna. Począwszy od grupy Łobuzy, znanej z hitu „Ona czuje we mnie piniądz”, poprzez Julię Sarę Jaroszewską, znaną z telewizyjnego programu Projekt Lady, aż po jedną z największych gwiazd polskiej estrady – Dodę wraz z zespołem Virgin.
-Będzie to brzmienie odpowiednie na naszą imprezę – uważa dyr. OCK – Coś pomiędzy popem, a rockiem. Będziemy mogli usłyszeć wszystkie przeboje zespołu Virgin z czasu, kiedy Doda z nim śpiewała. Na pewno nie zabraknie także jej solowych występów.
Już dziś zachęcamy więc do zarezerwowania sobie pierwszego wakacyjnego weekendu tego roku na przyjazd do Ostrzeszowa.
Fot. materiały promocyjne

Autor: lukasz.smiatacz@radiosud.pl

Archiwum komentarzy
Tryb sortowania komentarzy:
 • ~Doda : Doda odwołała koncerty !

  09:14, 23 czerwca 2018, | odpowiedz
 • ~FtP : W Baranowie na Pokahontaz w zeszlym roku bylo duzo wiecej ludzi niz na tych disco gwiazdeczkach... Pewnie w tym roku bedzie podobnie.

  07:22, 20 marca 2018, | odpowiedz
 • ~Discoo : Dziwne, że jak jest jakiś zespół disco polo to jest najwięcej ludzi ale tak tak nikt nie lubi hahaha

  15:12, 17 marca 2018, | odpowiedz
 • ~xyc : To są artyści co mogli przyciągnąć 10 lat temu. Stare gwiazdki. Na nie miasto wywala kasę żeby przed wyborami się pokazać

  19:58, 16 marca 2018, | odpowiedz
 • ~wwwfacebookcomoptymisio : No tak , Ostrzeszów szarpnął się na konkretne zespoły, ościenne powiaty prędko tego nie przebiją.
  Częściej powinny odbywać się takie wydażenia

  11:33, 16 marca 2018, | odpowiedz
 • ~mola : Z tego co słyszałam w radiu, to w Kępnie będzie Happysad, Pectus i Dżem

  09:42, 16 marca 2018, | odpowiedz
 • ~gościówa : Julia Jaroszewska na prawdę a będą ludziom korki do uszu rozdawać

  09:20, 16 marca 2018, | odpowiedz

Więcej komentarzy