17 września 2021, 11:34

Teraz

14°

Rozrywka i oświata

A A A

HANULIN: Europejski Tydzień Kodowania

Dzieci 4, 5–letnie z Przedszkola Samorządowego w Hanulinie wzięły udział w Europejskim Tygodniu Kodowania. Jest to inicjatywa promująca programowanie i umiejętności cyfrowe w ciekawy i inspirujący sposób. EU CodeWeek pozwala rozwijać kompetencje XXI wieku, takie jak myślenie obliczeniowe, rozwiązywanie problemów, kreatywność oraz pracę zespołową.
W ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania dzieci z grupy Misie aktywnie uczestniczyły w wydarzeniu „Pierwsze kroki przedszkolaków z kodowaniem” utworzonego przez wychowawcę – Patrycję Kaboth.
Dzieci zostały wprowadzone w pojęcia związane z kodowaniem m.in. poprzez: zabawy z matą do kodowania, korzystanie z technologii rozszerzonej rzeczywistości w aplikacji Quiver, kodowania w formie karcianej CodyRoby oraz odkodowanie zagadek dźwiękowych ukrytych w kodach QR.
Przedszkolaki chętnie podejmowały się różnorodnych aktywności związanych z realizacją wydarzenia, które były dostosowane do ich wieku i możliwości. Była to świetna okazja do rozwijania swojej kreatywności poprzez dobrą zabawę z kodowaniem, którą z pewnością będą kontynuować.


 

Autor: