2 czerwca 2020, 00:08

Teraz

10°

Rozrywka i oświata

A A A

OSTRZESZÓW: Festiwal przedszkolnych talentów

W niedzielne południe (14 kwietnia) salę widowiskową Ostrzeszowskiego Centrum Kultury wzięli we władanie najmłodsi. W ramach Festiwalu Talentów, organizowanego przez Przedszkole nr 5 „Słoneczny zakątek”, dzieci zaprezentowały swoje uzdolnienia taneczne, wokalne, recytatorskie i konferansjerskie. Widownię do ostatniego miejsca wypełnili najbliżsi młodych artystów. Rodzice oraz dziadkowie każdy występ swoich pociech nagradzali gromkimi oklaskami. Na ich twarzach malowały się uśmiechy, nierzadko także widać było wzruszenie. Dyrektor Przedszkola nr 5 Małgorzata Ciężka podkreśla, że wydarzenie zorganizowano już po raz ósmy.
-Nauczyciele bacznie obserwują swoich wychowanków już od września i próbują wyłuskać to, co w każdym dziecku jest najważniejsze, co jest talentem – powiedziała – Pracują nad tym i efekt mamy na scenie. Wiadomo, że dzieci najlepiej czują się w ruchu, w tańcu, ale są też inne talenty. Bystry nauczyciel, wychowawca zauważy ten talent i pielęgnuje go. Nawet samo dziecko i jego rodzice czasami są zaskoczeni, jakie talenty posiadają ich dzieci, oratorskie, artystyczne, w tym wypadku taniec i śpiew, ale też konferansjerskie, bo dzieci też zapowiadają występy.
Przez scenę przewinęło się łącznie 120 dzieci, a więc wszyscy podopieczni Przedszkola nr 5.
-To jest sześć grup, przy czym chcę zaznaczyć, że wszystkie grupy są integracyjne – dodaje M. Ciężka – Pracujemy z dziećmi z orzeczeniami i te dzieci również występują dzisiaj na scenie. Sprawia im to olbrzymią radość , zresztą nie tylko im, ale też rodzicom. To fantastyczna rzecz zobaczyć swoją pociechę, która razem z innymi tańczy czy w inny sposób prezentuje swój talent. Dzieci świetnie się integrują, to jest świetna szkoła, nauka dla jednej i drugiej strony. Zdrowe dzieci mają możliwość opiekowania się tymi, które potrzebują pomocy bo są niepełnosprawne ruchowo. Jest to korzyść dla obu stron.
W przygotowania do festiwalu siły łączy cała społeczność „Słonecznego Zakątka”. Oczywiście przede wszystkim nauczycielki wraz z kadrą niepedagogiczną, ale swój wkład mają także rodzice. Co jednak najważniejsze, wielkim zaangażowaniem podczas prób wykazują się sami przedszkolacy.
-Oni wiedzą, że scena to jest miejsce, gdzie mogą pokazać tom, co mają najlepszego. Bardzo chętnie występują, bardzo chętnie się bawią. Każde dziecko ma talent, każde dziecko ma szansę pokazania na dużej scenie tego, co potrafi, no i każdy rodzic, czy babcia, która siedzi na widowni doceni swoją pociechę. To też dla nich jest ważne – uważa dyrektor „Słonecznego Zakątka”.
Kolejna okazja do pochwalenia się uzdolnieniami na dużej scenie już za rok.

Autor: lukasz.smiatacz@radiosud.pl