17 września 2021, 12:26

Teraz

16°

Rozrywka i oświata

A A A

REGION: Galewice - Chillewice

Otwarciem strefy "Chillewice" podsumowano kolejny projekt realizowany przez młodzież przy współpracy z Powiatową Biblioteką Publiczną z Wieruszowa. Całość wspierana była przez program "Równać Szanse", gminę Galewice oraz Gminny Ośrodek Kultury.

Warsztaty promocyjno-filmowe, wyjazdy szkoleniowe, sesje zdjęciowe oraz publikacja "Galewice. Legendy i historie starego dworu" - to efekt kilkumiesięcznej pracy młodzieży wraz z Powiatową Biblioteką Publiczną w Wieruszowie oraz jej dyrektorką, Katarzyną Idzikowską.

Głównym zadaniem było zaprojektowanie i budowa letniej strefy chillout, gdzie młodzież będzie mogła spotykać się i organizować różne imprezy kulturalno-edukacyjne. Po warsztatach z reklamy, promocji oraz projektowaniu, przyszedł czas na konkretne działania. Przy pracy pomagali m.in. Katarzyna Idzikowska, Jakub Musiał, Grzegorz Szymański, Ryszard Zych Patryk Hodera, lokalni przedsiębiorcy i samorząd.

Projekt realizowany był w ramach programu "Równać Szanse" ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności oraz Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży.

Podczas czwartkowego spotkania na scenie zagrał zespół "Swish".

Autor: wieruszow@radiosud.pl