14 kwietnia 2024, 02:37

Teraz

13°

Rozrywka i oświata

A A A

GALEWICE: Dni Gminy 2016

Koncerty Eleni i Mateusza Mijala, konkurencje z nagrodami oraz krótkie loty helikopterem – tak było w niedzielę podczas Dni Gminy Galewice.
Druga odsłona święta, która co roku odbywa się w niedzielę, opiera się na sportowo-kulturalnej zabawie. Nie zabrakło atrakcji dla najmłodszych oraz tych nieco starszych. Sporą publikę przyciągnęła pod scenę Eleni z zespołem. Mieszkańcy chętnie podśpiewywali piosenki „Miłość jak wino”, „Tylko w twoich dłoniach” czy „Troszeczkę ziemi, troszeczkę słońca”. Wydarzeniu towarzyszył pokaz modeli, występ zawodników karate oraz program dla dzieci „Bajkowe wertini show”. Dużym zainteresowaniem cieszyły się krótkie loty helikopterem, który co kilka minut wznosił się nad Galewice. – Wszystkim, którzy do nas przybyli i zasilili szeregi publiczności serdecznie dziękujemy – mówi Irena Janiaczyk, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury. – Cieszymy się, że dopisała nam pogoda i mamy nadzieję, że mieszkańcy dobrze się bawili.

Podczas Dni Gminy Galewice wystąpił również Mateusz Mijal, który niedawno zdobył platynową płytę. Wspólne świętowanie zakończyło się pokazem sztucznych ogni oraz zabawą taneczną.

Autor: wieruszow@radiosud.pl