14 lipca 2024, 12:27

Teraz

23°

Rozrywka i oświata

A A A

GRABÓW NAD PROSNĄ: Gwiazdy i Super Mamy zagrają dla Szymonka

Już w najbliższą niedzielę (30 czerwca) każdy kto tylko ma taką możliwość powinien zjawić się na stadionie miejskim w Grabowie nad Prosną. To bowiem właśnie tam już po raz piąty odbywał się będzie Turniej Charytatywny o Puchar Burmistrza pod hasłem „Łączy nas dobro”. Organizatorzy wydarzenia to Fundacja „Dar Nadziei”, Grupa Dobroczynna „Anieli w Bieli” i "Pelikan" Grabów nad Prosną, a dochód z imprezy przeznaczony będzie na rehabilitację Szymona Owczarka z Doruchowa. Największą atrakcją tegorocznego turnieju będzie z pewnością mecz z udziałem Reprezentacji Polskich Artystów. W jej składzie znajdą się m.in. Piotr Świerczewski, Maciej Szczęsny, Michał Szyc, Patryk Czerniejewski, Tomasz Schimscheiner, Wojciech Sikora, Rafał Maserak i Przemysław Cypryański. Co więcej, na boisku będą oni mogli liczyć n wsparcie ze strony drużyny Super Mam.
- To będzie jedna drużyna, nietypowa chyba w skali całego kraju - przekonuje Marta Piórkowska, kapitanka Drużyny Super Mam. - Drużyna mam dzieci niepełnosprawnych i nieuleczalnie chorych połączona z artystami. Będzie to na pewno cudowne wydarzenie. Już się nie możemy doczekać. 
Połączone siły Polskich Artystów i Super Mam zmierzą się w wielkim finale z drużyną, która okaże się najlepsza w toku turniejowych zmagań. 
- Jest to dla nas ogromnie ważny moment, który daje mamom odwagę do tego, żeby wystąpić przed publicznością i zagrać ze zwycięską drużyną - podkreśla Katarzyna Bednarz, prezes Fundacji „Dar Nadziei”. - Mamy już trenują, przygotowują się do tego występu. Z jednej strony są zmotywowane, ale też trochę zestresowane, więc liczymy na ogromny doping publiczności. 
Na boisku pojawi się m.in. Aneta Owczarek, Super Mama Szymona, czyli głównego bohatera niedzielnego wydarzenia. 
- Szymuś od urodzenia zmaga się z wadami wrodzonymi, rozszczepem kręgosłupa, wynicowanym pęcherzem. - wyjaśnia. - Z tym związane jest to, że ma niedowład kończyn dolnych, wyłonioną stomię. Potrzebujemy ciągłej rehabilitacji, żeby nie pogłębiać skoliozy i coraz bardziej go usprawniać. To też koszty leczenia, wizyt u lekarzy specjalistów, zaopatrzenia ortopedycznego ze względu na niedowład. To generuje duże koszty i jest naszą główną potrzebą. Właśnie dlatego zaproponowano nam pomoc, za którą jesteśmy ogromnie wdzięczni. 
Piłkarskie zmagania będą rzecz jasna najważniejszym punktem turnieju, ale przygotowano również szereg wydarzeń towarzyszących. 


Autor: lukasz.smiatacz@radiosud.pl