25 lutego 2020, 00:13

Teraz

Rozrywka i oświata

A A A

BRALIN: Gwiazdy na festiwalu Lokal X!

Zwycięzca tegorocznych Fryderyków – Robert Cichy oraz topowy zespół polskiej muzyki elektronicznej Xxanaxx będą 31 sierpnia tegorocznymi gwiazdami festiwalu Lokal w Bralinie organizowanego przez ARTwarium.

Jubileuszowo, po raz dziesiąty bralińskie stowarzyszenie przygotowało dla mieszkańców regionu koncerty na dwóch scenach muzycznych w tym jednej 20 metrów nad ziemią na wieży widokowej. W tym roku zestaw muzycznych artystów będzie wyjątkowo atrakcyjny. Pierwszy raz w historii na finał festiwalu zaplanowano dwa koncerty krajowych gwiazd: Xxanaxx i Roberta Cichego.

Xxanaxx to duet prezentujący szeroko pojętą muzykę elektroniczną. Projekt tworzy dwójka artystów - wokalistka Klaudia Szafrańska oraz Michał WasilewskiIch. Gatunki, które są im bliskie to chillwave, witch house i electronica. Zespół, swoją nazwę wziął od leku na uspokojenie. Rzeczywiście należą do najspokojniejszych projektów na polskiej scenie elektronicznej. Mówią o sobie, że ich celem jest wprowadzanie słuchacza "w wyższy stan relaksu".

Cichy z kolei jest zwycięzcą Męskie Granie Young 2019, słyszymy go więc na scenie Ż podczas tegorocznego Męskiego Grania. Jest on producentem, autorem wszystkich tekstów i kompozytorem muzyki. Nagrał także wszystkie wokale i instrumenty. Do tej pory Cichy udzielił się na ponad 50 płytach polskich artystów, z czego część pokryła się platyną lub złotem. Na swoim koncie ma współpracę m.in. z Anią Dąbrowską, Anią Rusowicz, Urszulą Dudziak, Michałem Urbaniakiem. Koncertował ze Smolikiem. Komponował dla Piotra Zioły, był producentem płyt Marceliny, nagrywał dla Julii Pietruchy. Supportował Lennego Kravitza, N.E.R.D. czy Jamiroquai. Jako gitarzysta czołowych artystów polskich koncertował na największych Festiwalach w Polsce, a także za granicą m.in. w Japonii, Francji, Turcji, Anglii, Włoszech oraz na Mauritiusie.

Koncerty na wieży widokowej #kobiety_na_wysokim_poziomie to koncerty uzdolnionych pań – wokalistek m.in. Loni Maryniak, Oliwi Opackiej i Laury Terelak. Scena „naziemna” to urozmaicony zestaw różnorodnych bandów i wielu stylów muzycznych począwszy od rocka, popu, po jazz czy funk. Całość wydarzenia zakończy set dj-ski Radka Szymańskiego, muzyka na co dzień grającego we wrocławskich klubach. Tradycyjnie nie zabraknie pokazu iluminacji graficznych na bryle wieży wraz ze specjalnym pokazem malarstwa w programie winamp autorstwa Dominika Podsiadły. Wśród uczestników rozlosowane zostaną również wartościowe nagrody m.in. nowy samochód na weekend z pełnym bakiem i nie tylko... Dla chętnych przeznaczono również przestrzeń pod namioty oraz strefę chillout.

Wstęp na festiwal jest bezpłatny.

Kto i kiedy?
- Kobiety na Wysokim Poziomie: Laura Terelak, Lonia Maryniak, Oliwia Opacka - 17:00
- The Gentlemen - 17:50 
- YUJØL - 18:25 
- Paulina Kordylas -19:05 
- Septymole -19:45 
- Robert Cichy - 20:30 
- Xxanaxx - 22:00
- set DJski - 23:30

festiwal lokal, bralin, muzyka, koncerty na wieży, kępno koncert, koncert ostrzeszów, muzyka na żywo, syców, artwarium

Autor: redakcja@radiosud.pl