23 października 2021, 13:15

Teraz

Rozrywka i oświata

A A A

HANULIN: Halina Frąckowiak zaśpiewała

W kościele p.w. Matki Boskiej Częstochowskiej w Hanulinie odbył się wyjątkowy koncert Haliny Frąckowiak. Gwiazda polskiej piosenki zaśpiewała swoje największe przeboje połączone z homiliami Jana Pawła II.

Halina Frąckowiak to jedna z najbardziej cenionych gwiazd, której kariera trwa nieprzerwanie od 55 lat. Artystka nagrała ponad 20 płyt,przy których
tworzeniu współpracowała z najlepszymi autorami takimi jak chociażby Wojciech Młynarski, Jonasz Kofta czy Jarosław Kukulski. Niedzielny koncert podzielony był na dwie
części. W pierwszej piosenki Haliny Frąckowiak przeplatane były jakże ważnymi i aktualnymi myślami papieża Jana Pawła II,w drugiej nie zabrakło przebojów z bogatego repertuaru artystki takich jak "Dancing Queen",„Anna już nie mieszka tu” czy "W Krakowie pada deszcz".

Muszę powiedzieć, że miejsce w którym ten koncert się odbył ma dla mnie ogromne znaczenie. Ja bardzo lubię śpiewać w kościołach gdzie jest rzeczywiście publiczność jakby skupiona na tym co się naprawdę dzieje. To nie są koncerty w rodzaju takich letnich koncertów, gdzie są duże sceny, jest dużo ludzi i głośno ale wszyscy są w różnych sprawach. Oczywiście słuchają muzyki, są szczęśliwi gdy słyszą znane piosenki i przeboje ale nie ma tego skupienia. W takim miejscy jest właśnie skupienie, tak, że się człowiek tak zupełnie zatraca w sobie i czuje również w taki sposób publiczność - mówiła po występie Halina Frąckowiak.

Twórczość Haliny Frąckowiak niezmiennie cieszy się dużą popularnością,gromadząc na koncertach pełne sale. Podobnie było w niedzielne popołudnie w Hanulinie. W świątyni licznie zebrali się ci, którzy cenią i lubią piosenki tej wokalistki. Artystka nagrodzona została wielkimi brawami a W podziękowaniu za wspaniały koncert otrzymała kwiaty od publiczności. Gwiazda nie stroniła też od swoich fanów i chętnie pozowała z nimi do zdjęć. To było niezapomniane wydarzenie, które na długo pozostanie w pamięci i sercach tych, którzy w nim uczestniczyli. Na koncert zaprosiły Panie z KGW z Hanulina oraz ks. Marek Nagler. Wydarzenie mogło sie odbyc dzięki środkom pochodzących z dotacji UMiG w Kępnie oraz prywatnych sponsorów takich jak: poseł Bożena Henczyca , Adam Wrzalski Piekarnia ,,Pawełek" Sklep ,,REDABIS' państwo Janiakowie Hanulin, Zakład Usług Pogrzebowych Solecki, Agencja Pracy Vorksal Patronat nad koncertem objęło Radio Sud.

Autor: joanna.kaczorowska@radiosud.pl