27 października 2020, 19:06

Teraz

Rozrywka i oświata

A A A

HANULIN: VI Ogólnopolski Maraton Przedszkolaków

Dzieci z Przedszkola Samorządowego w Hanulinie uczestniczyły w największym wydarzeniu sportowym dla przedszkolaków – VI Ogólnopolskim Maratonie Przedszkolaków – SPRINTEM DO MARATONU.
Mali sportowcy otrzymali numery startowe i wzięli udział w rozgrzewce. Następnie każda z grup po kolei wystartowała w biegu o dystansie ok. 60 metrów. Wszystkim sportowcom udało się przekroczyć linię mety! Wysiłek i determinacja uczestników biegu została nagrodzona – dzieci otrzymały gromkie brawa, medale upamiętniające wydarzenie i dyplomy dla każdej z grup.  Ten dzień był pełen świetnej zabawy i radości dzieci. Ruch to zdrowie, a przedszkolaki wiedzą to najlepiej!
Gratulujemy przedszkolakom z Hanulina, które sprintem dołączyły do grona małych maratończyków! Dzieci wspólnie przebiegły dystans 4440 metrów. Przedszkole otrzymało „Biegowy certyfikat – Sprintem do Maratonu” zaświadczający przeprowadzenie biegu dla przedszkolaków, którego koordynatorem była Patrycja Kaboth.
Celem wydarzenia było popularyzowanie biegów wśród dzieci oraz upowszechnianie zdrowego stylu życia i aktywnego spędzania czasu - przede wszystkim czasu na świeżym powietrzu.

Autor: ireneusz.czechlowski@radiosud.pl