8 marca 2021, 00:28

Teraz

Rozrywka i oświata

A A A

HANULIN: Walentynkowo w kościele

Kępińskie Koło Literatów dziś podczas mszy świętej w kościele pod wezwaniem Matki Boskiej Częstochowskiej w Hanulinie swoimi wierszami uczciło Dzień Św. Walentego. Poetom towarzyszył młodzieżowy zespół "Pokorni" z Dziedrzkowic.

To nie pierwszy raz kiedy kępińscy poeci wystąpili w parafii w Hnaulinie. Tym razem prezentując swoje wiersze pochylili się nad szeroko pojętym słowem "miłość". Okazją do tego były obchodzone 14 lutego Walentynki.

Chcemy wraz z zespołem pokłonić się miłości nieco inaczej, w nieco szerszym znaczeniu. Chcemy dotknąć tej miłości skierowanej do człowieka, do świata, do Boga czyli tej miłości ewangeliczne - mówiła Renata Adamska z Kępińskiego Koła Literatów.

Poetycko-muzyczny wstęp do mszy świętej miał być przyczynkiem do refleksji na temat pojęcia miłości.

Słowo, muzyka o miłości szczególnie dzisiaj, nie może być inaczej. Chcemy tę kulturę krzewić, jesteśmy jej złaknieni i chcemy ją przeżywać.Naprawdę przez miłość i kulturę może do nas dotrzeć ze swoją miłością Pan Bóg - mówił proboszcz ks. Marek Nagler.

Wiersze literatów okraszone zostały wspaniałym wykonaniem instrumentalno-wokalnym członków zespołu "Pokorni". Wydarzenie było przepięknym wstępem do mszy świętej. Artyści w podziękowaniu otrzymali brawa oraz kwiaty.

Autor: joanna.kaczorowska@radiosud.pl