27 listopada 2021, 00:31

Teraz

Rozrywka i oświata

A A A

KĘPNO: I Dzień Wiosny w Przedszkolu nr 4 (film)

W poniedziałek 22 marca w Przedszkolu Samorządowym Nr 4 w Kępnie tradycyjnie jak co roku obchodzono Pierwszy Dzień Wiosny. W tym roku nieco inaczej niż zwykle, ponieważ każda grupa świętowała indywidualnie w swoich salach. Aby podkreślić charakter tego dnia, dzieci i Panie przystroiły się w wiosenne barwy. W przedszkolu zrobiło się więc kolorowo, radośnie i optymistycznie.
Aby tradycji stało się zadość - Pani Wiosna w przepięknym stroju odwiedziła każdą grupę, obdarowując dzieci koszem pełnym smakołyków. Podczas jej wizyty dzieci miały okazję wykazać się znajomością i wiedzą o nadchodzącej porze roku, rozwiązywały zagadki i zadania dotyczące wiosny.
W tym szczególnym dniu, nie zabrakło atrakcji. Przedszkolaki przeprowadziły wiosenne eksperymenty, tańczyły w rytm wiosennych piosenek, był pokaz mody oraz kolorowe prace plastyczne rozwijające inwencję twórczą przedszkolaków. Uśmiech z twarzy dzieci nie schodził przez cały dzień.
Aby tradycji stało się zadość, w każdej grupie dzieci wspólnie z Paniami wykonały Marzannę. Były również atrakcje na przedszkolnym placu zabaw, gdzie dzieci bezpośrednio szukały pierwszych oznak wiosny oraz miały czas na radosną zabawę na słoneczku. Wszystkim zabawom towarzyszyła  Marzanna - która jako symbol przemijającej zimy, doczekała się pożegnania. Dbając o ekologiczne aspekty – wszystkie Marzanny zostały wysłane w dużym kartonie na biegun północy. Od tej pory wszędzie wkoło zrobiło się zielono, a słońce jakby zaczęło świecić mocniej.
W tym radosnym i kolorowym dniu nie mogło zabraknąć największej atrakcji, którą była- fontanna czekoladowa. Do degustacji raczej nikogo nie trzeba było namawiać, a czekoladowe, uśmiechnięte buzie wzbudzały entuzjazm wszystkich dokoła.
- Przestrzegając wszelkich zaleceń sanitarnych i epidemicznych, staraliśmy się aby w tych niełatwych czasach zapewnić dzieciom choć odrobinę normalności. Personel przedszkola zrobił wszystko, aby wywołać uśmiech na buziach małych podopiecznych. Jako placówka oświatowa, rozumiemy jak ważną rolę w życiu dziecka odgrywa poczucie bezpieczeństwa, rozwój kreatywności i zwykły uśmiech. Staramy się więc dbać oto aby dzieci z naszego przedszkola wyrosły na szczęśliwych, twórczych i optymistycznych ludzi. Zdajemy sobie sprawę, że dzieci mimo wieku również odczuwają „inność” obecnych czasów, więc każda inicjatywa która wywoła uśmiech na twarzy dziecka ma sens i napawa do optymizmu nas dorosłych - mówiła wicedyrektor przedszkola Sławomira Czechlowska.


Autor: