4 grudnia 2020, 15:36

Teraz

Rozrywka i oświata

A A A

MROCZEŃ: Jakub Jany autorem książki "Kraina Snów-Władca Ciemności"

"Kraina Snów-Władca Ciemności" to tytuł książki, której autorem jest uczeń Szkoły Podstawowej w Mroczeniu Jakub Jany. Książka współfinansowana jest ze środków Gminy Baranów, wydawcą natomiast Stowarzyszenie Słoneczny Mroczeń.

Jakub Jany to uczeń siódmej klasy, którego hobby to pisanie wszelkiego rodzaju opowiadań. Interesuje się wieloma rzeczami ale najbardziej piłką nożną i historią Polski. Książka "Kraina Snów-Władca Ciemności' to literacki debiut młodego autora.

Ten debiut literacki cieszy nas bardzo ze względu, że jest to pokłosie naszych działań, które od kilku lat w naszej szkole się dzieją. Wcześniej uczniowie pisali scenariusze sztuk teatralnych, różnych inscenizacji, aż właśnie Jakub pomyślał o tym, żeby tą swoją twórczość przelać na kartki papieru. Będąc w klasie szóstej, podczas pandemii  napisał tę powieść, która myślę, jest bardzo ciekawa i dla wszystkich tych, którzy lubią powieści fantasy na pewno będzie to spore zaskoczenie - powiedział dyrektor szkoły Andrzej Tyra.
 
Napisana przez Jakuba powieść fantastyczna ukazuje toczącą się podczas snu nieustanną walkę między Krainą Snów, a Krainą Koszmarów, między Teodorianami a Endorianami, pokazuje, że każdy z nas jest wybrańcem cudownej krainy, w której dzięki Mikeowi zwycięża dobro. Pisząc książkę Jakub zaczerpnął kilka inspiracji z "Hobbita" J.R.R.Tolkiena. Redakcją i korektą zajęły się nauczycielki szkoły: Joanna Gruszka i Elżbieta Ilska. Nadmienić należy iż okładkę i ilustracje wykonała kolejna zdolna uczennica szkoły Julia Rosielewska. Wydawcą pozycji jest Stowarzyszenie Słoneczny Mroczeń oraz miejscowa Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II. W zamyśle są już spotkania autorskie podczas, których będzie można otrzymać książkę wraz z autografem. Dodajmy, że książka ukazała się  w 300 egzemplarzach.

Autor: joanna.kaczorowska@radiosud.pl