13 sierpnia 2022, 02:43

Teraz

18°

Rozrywka i oświata

A A A

REGION: Już weekend

SOBOTA-4.12

Zimowy Piknik Mikołajkowy "mikołajki z Wrakiem"odbędzie się w Mesznarach koło Wieruszowa. W programie przejazdy zapoznawcze, eliminacje klasa Seria i Pro, licytacje dla Nadii. W trakcie imprezy przejazdy Mikołajowym Wrak Taxi. Początek  o 8.45.

W Wieruszowie od godz. 15:00 odbędzie się Jarmark Bożonarodzeniowy oraz Zimowy Piknik Mikołajkowy. Stoiska handlowe będą rozstawione zarówno na rynku, jak i budynku WDK. Będziecie mogli nabyć stroiki, zabawki, światełka, sery holenderskie, miody, poduszki, ciasta, dekoracje, swojski chleb pieczony.

0 godz.18.00 w hali widowiskowo-sportowej w Kępnie odbędzie się koncert SOUND’N’GRACE. Wstęp wolny. Wcześniej, bo o 17.00 zapraszamy do stoiska pocztowego z okolicznościowym datownikiem.

NIEDZIELA-5.12

Rusza Zimowy Piknik Mikołajkowy z Family of Wrak Race paradą samochodów  mikołajowych, o 16.45 dotrze na wieruszowski Rynek. Tam odbywać się będzie charytatywna zbiórka do puszek dla Nadii Strzały.

KGW, OSP oraz sołectwo Jankowy zapraszają na Charytatywny Jarmark Bożonarodzeniowy dla Martusi. W programie: sprzedaż ciast przy kościele w Donaborowie, przejazd bryczkami, dekorowanie pierników oraz robienie kartek świątecznych, zdjęcia z Mikołajem. Początek o 13.00.

Kiermasz Mikołajkowy odbędzie się w Starym Ochędzynie. Całkowity dochód z kiermaszu zostanie przekazany na rehabilitację Maksymiliana Łebskiego, zmagającego się z dziecięcym porażeniem mózgowym. Kiermasz odbędzie się w godz. od 9.00 do 13.00 przy Kaplicy w Starym Ochędzynie.

Jarmark Bożonarodzeniowy odbędzie się na Rynku w Grabowie nad Prosną. W programie od 12.00 uroczyste otwarcie i spotkanie z Mikołajem, przysmaki kuchni regionalnej, słodkie wypieki, warsztaty zdobienia pierników, kiermasz książek dla Franka, świąteczny program artystyczny. O 16.30 rozświetlenie choinki.

Charytatywny Turniej Halowej Piłki Nożnej odbędzie się w sali sportowej w Łęce Opatowskiej. W programie również kiermasz ciast domowych i innych przekąsek, niespodzianki dla dzieci. Zbiórka pieniężna przeznaczona zostanie dla Hani Megi.

Autor: joanna.kaczorowska@radiosud.pl