19 sierpnia 2019, 03:41

Teraz

17°

Rozrywka i oświata

A A A

KĘPNO: 70 uczestników eliminacji

Dziś w Kępińskim kinie Sokolnia odbyły się przesłuchania konkursowe do koncertu "Kępińskie Kolędowanie 2019". Finał będzie miał miejsce 18 stycznia w kościele pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w Hanulinie.

Organizatorem wydarzenia był Kępiński Ośrodek Kultury. Młodzi artyści spotkali się w sali kina, by śpiewać kolędy i pastorałki. Festiwal ma na celu podtrzymywanie tradycji śpiewania kolęd i pastorałek, umożliwienie dzieciom i młodzieży prezentowanie swoich umiejętności i zdolności wokalnych na scenie. Tegoroczne przesłuchania cieszyły się sporym zainteresowaniem. Udział w nich wzięło prawie 70 uczestników. Przysłuchiwało im się jury konkursowe w składzie: Anna Majewska -animator kultury, Marcin Wawrzynowicz -pedagog, piosenkarz młodego pokolenia, Kajetan Borowski-muzyk im wykładowca oraz Anna Niesobska - dyrektor KOK.

Przede wszystkim bardzo się cieszę, że jest takie zainteresowanie, z roku na rok coraz większe a w tym roku to już w ogóle przerosło nasze oczekiwania. Widać też rzeczywisty rozwój tych małych artystów, śpiewają coraz lepiej. Bardzo się cieszę, że wreszcie zwraca się uwagę na to co finalnie prezentuje się na scenie, czyli ten dobór repertuaru jest taki zadowalający - powiedział Marcin Wawrzynowicz.

Wszyscy uczestnicy otrzymali drobne, słodkie upominki. Wyróżnieni zostali zaproszeni do udziału w koncercie finałowym, który już w najbliższy piątek w kościele w Hanulinie a wcześniej do udziału w warsztatach muzycznych, które poprowadzi Marcin Wawrzynowicz.

Autor: joanna.kaczorowska@radiosud.pl