16 grudnia 2018, 02:59

Teraz

-6°

Rozrywka i oświata

A A A

KĘPNO: Akordeoniści z PSM z kolejnymi sukcesami

Udziałem w kolejnej edycji Słupeckich Spotkań Muzycznych młodzi i zdolni akordeoniści z Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. A. Tansmana w Kępnie rozpoczęli kolejny sezon wyjazdów na konkursy. To jedna z najwcześniejszych ofert konkursowych, wpisujących się w krajobraz złotej jesieni w Polsce.

W tym roku szkolnym Muzyczne Spotkania w Słupcy odbyły się już po raz XXIV. Jak co roku przyciągnęły rzeszę uczestników z całego kraju zgłębiających tajniki gry na akordeonie i gitarze. Przesłuchania w obu specjalnościach odbywały się równolegle. Uczestników oceniały odrębne komisje powołane przez organizatora – Zespół Szkół Muzycznych im. A. Szeluty. Podobnie jak w ubiegłych latach przesłuchania zostały podzielone na kilka grup solistów i zespoły. O klasyfikacji do danej grupy niezmiennie decydował wiek uczestnika. Konsekwencją takiego podziału jest duża rozpiętość klasowa w obrębie każdej kategorii i tym samym rozpiętość w latach nauki i praktyki wykonawczej. Warto przy tym dodać, że z każdą kolejną edycją obserwuje się coraz wyższy poziom gry. Wybór trudnego programu i bardzo dobre przygotowanie uczestnika nie daje jeszcze gwarancji na wygraną. Słuchając scenicznych prezentacji na tak wysokim poziomie werdykt jurorski do samego końca nie był oczywisty. Państwową Szkołę Muzyczną I st. w Kępnie reprezentowało troje uczniów klasy akordeonu p. Sławomira Mocha: Florian Taras z kl. III sześcioletniego cyklu nauczania, Mikołaj Michalczyk z kl. IV i Patrycja Rabiega z kl. V. Florian Taras konkurował w II grupie wiekowej, natomiast Mikołaj i Patrycja w III. W obu grupach była duża konkurencja i rozpiętość klasowa. Słupeckie Spotkania Muzyczne odróżnia od innych konkursów forma nagradzania uczestników. Zamiast I, II i III miejsca komisja najlepszym wykonawcom przyznaje tytuł Laureata i wyróżnienia. Wszyscy uczniowie z kępińskiej muzycznej zaprezentowali się na wysokim poziomie. W gronie nagrodzonych w tym roku znaleźli się Mikołaj Michalczyk uzyskując tytuł Laureata i Patrycja Rabiega zdobywając wyróżnienie. Warto podkreślić, że najmłodszy stażem uczestnik w tej grupie jest uczniem kl. II szkoły muzycznej I st. a najstarszy kl. II szkoły muzycznej II st. W sumie w tej kategorii na 15 uczestników komisja nagrodziła tylko czworo młodych akordeonistów w tym Mikołaja i przyznała jedynie dwa wyróżnienia w tym Patrycji. Serdecznie gratulujemy uczniom, nauczycielowi i rodzicom oraz życzymy wielu sukcesów podczas kolejnych zmagań konkursowych.

Autor: joanna.kaczorowska@radiosud.pl

lubZaloguj się

Redakcja Radia SUD nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Brak komentarzy.