1 czerwca 2020, 10:56

Teraz

15°

Rozrywka i oświata

A A A

KĘPNO: Amnestia dla czytelników

Z okazji Światowego Dnia Książki 23 kwietnia w Samorządowej Bibliotece Publicznej w Kępnie obowiązywać będzie amnestia dla czytelników przetrzymujących książki ponad dozwolony okres wypożyczenia.

Kto w tym okresie zwróci książki - nie będzie płacił regulaminowej kary. Również zaległe, niespłacone dotąd kary za przetrzymanie książek, zostaną anulowane, o ile czytelnik odwiedzi placówkę i odda książki. Przetrzymywanie książek to poważny problem. Książki można wypożyczać na 30 dni roboczych, multimedia na dwa tygodnie. Kary za przetrzymanie zbiorów naliczane są regulaminowo w kwocie 5 zł za każdy miesiąc zwłoki.

Nie chcemy jak inne biblioteki korzystać z firm windykacyjnych. Pragniemy raczej zachęcić ludzi, żeby oddali przetrzymywane książki i nadal pozostali naszymi czytelnikami, bez obawy o poniesienie finansowych konsekwencji, dlatego aż dwukrotnie można przedłużyć termin zwrotu książek, czyli czytelnik ma ponad 100 dni na przeczytanie książki- powiedziała dyrektor biblioteki Magdalena Wieczorek.

Prawie zawsze na przetrzymywaną książkę czeka inny czytelnik, pamiętajmy o tym.

Autor: joanna.kaczorowska@radiosud.pl