28 stycznia 2022, 00:50

Teraz

Rozrywka i oświata

A A A

KĘPNO: KĘPNO: Ciekawy wykład o Skłodowskiej w Muzeum

W Muzeum Ziemi Kępińskiej odbyło się niezwykle inspirujące wydarzenie. Wykład pt. „Maria Skłodowska-Curie nieznany pierwiastek kobiecościˮ przygotował dla słuchaczy Marcin Wiśniewski, który przeniósł wszystkich w ciekawy świat nauki.

Sala Muzeum wypełniona była po brzegi. Każdy uczestniczący w wykładzie miał możliwość przyjrzeć się dokładnie życiorysowi polskiej noblistki a także dowiedzieć się na jej temat kilku ciekawostek. Bardzo ciekawie i z pasją o Skłodowskiej mówił Marcin Wiśniewski. Swój wykład poświęcił historii kobiety wyjątkowej, która wyprzedziła swoją epokę. Kobiety odważnej, konsekwentnej, pracowitej oraz pełnej pasji. Człowieka wielbionego i nienawidzonego, którego podziwiano oraz którym gardzono. Kochającej żony i wymagającej matki, ponadto patriotki oraz działaczki, a przede wszystkim kobiety która żyła i pracowała w świecie zdominowanym przez mężczyzn. Poruszył wątki życia prywatnego oraz jej ciężką drogę do odkrycia promieniotwórczości. A skąd fascynacją Marią Skłodowską Curie?

Maria Skłodowska-Curie jest niewątpliwie kobietą wyjątkową pod wieloma względami. Dla mnie osobiście byłą wspaniałym naukowcem, takim który nie pracuje dla sławy , który nie pracuje dla zysku  ale przede wszystkim roi coś dla ludzkości. I faktycznie prace Marii stały się krokiem milowym dla ludzkości, praktycznie cała fizyka  jądrowa, odkrycia z atomem to jest wszystko dzięki Marii - powiedział Wiśniewski.

Wykład przygotowany przez Marcina Wiśniewskiego to kolejne wydarzenie. które towarzyszyło wystawie pod hasłem "InspiRacje kobiet". Wystawa do obejrzenia w Muzeum.

Autor: joanna.kaczorowska@radiosud.pl