26 stycznia 2021, 11:55

Teraz

Rozrywka i oświata

A A A

KĘPNO: Dariusz Pietrzykowski wystąpił na Rynku

To był magiczny wieczór na kępińskim Rynku. W ramach Muzycznego Lata w piątek wystąpił tenor liryczny Dariusz Pietrzykowski. Artysta do występu zaprosił dwójkę swoich przyjaciół - sopranistkę Katarzynę Staroń i Roberta Adamczaka (piano).

Dariusz Pietrzykowski urodził się w 1970 w Kępnie. Edukację wokalną rozpoczął w Szkole Muzycznej. Następnie kontynuował ją w bydgoskiej Akademii Muzycznej, którą ukończył z wyróżnieniem w 1995. Kępnianin obecnie mieszkający niedaleko Kalisza występował na wielu scenach między innymi w Operze Narodowej w Warszawie, Teatrze Wielkim w Poznaniu, Opera Nova w Bydgoszczy, Operze Krakowskiej, Operze Na Zamku w Szczecinie, Operze Bałtyckiej w Gdańsku. - Tak się składa, że akurat mija 15 lat od momentu, kiedy zaprosiłem pierwszy raz do Kępna, naszego sławnego mieszkańca. Od tego czasu staramy się, aby Dariusz Pietrzykowski występował regularnie u nas - powiedział Piotr Psikus, burmistrz Kępna. - Zawsze występując w Kępnie mam dreszczyk emocji. Każdy koncert, który tutaj śpiewam dostarcza mi ogromnej palety wzruszeń. Ten pierwszy, o którym burmistrz raczył wspomnieć, zapadł mi w pamięci ze względu na to, że otrzymałem kwiaty a cała widownia Hali Widowiskowo-Sportowej wstała i zaśpiewała mi sto lat, a ja robiłem wszystko, żeby się nie popłakać. Śpiewałem w wielu miejscach, ale tak nie zostałem nigdzie przyjęty - wspomina Dariusz Pietrzykowski.

Na kępiński koncert artyści przygotowali galę przebojów operetkowych i musicalowych. Nie zabrakło niezapomnianych szlagierów ze światowego repertuaru. W najbliższy piątek na Rynku rozbrzmiewać będą włoskie przeboje.

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl