29 stycznia 2020, 22:05

Teraz

Rozrywka i oświata

A A A

KĘPNO: Deszczowe "Lato na sportowo"

W ubiegłą sobotę na terenach spółki Projekt Kępno, odbyła się kolejna edycja "Lata na sportowo"

Na mieszkanców Kępna i okolic czegało wiele atrakcji, m.in. lot balonem, wystawa kępińskich klasyków, czy koncerty i miasteczko food track'ów. Niestety plany organizatorom pokrzyżowała pogoda. Rzęsisty deszcz, padający od wczesnych godzin popołudniowych zmusił organizatorów do odwołania, lub zmiany miejsca organizacji niektórych atrakcji. Nie udało się więc ani zobaczyć panoramy regionu z balonowego kosza, ani przyjrzeć klasycznym samochodom. Zaplanowane na sobotę pokaz akademi sportu "Chikara" i zawody Street Workout zostały w ostatniej chwili przeniesione do Hali Widowiskowo - Sportowej. Mimo deszczu nie mała liczba mieszkańców przyszła jednak zobaczyć na żywo gwiazdę polskiej sceny reggeae - Mesajah. Który jak sam przyznał, mimo sławy muzyka wciąż daje mu masę radości.
- Ta muzyka towarzyszy mi od najmłodszych lat. Można powiedzieć, że mnie wychowała i ukształtowała jako człowieka, którym jestem teraz. Bardzo dużo muzyka reggae dała mi w życiu i wszystko to co otrzymałem, teraz jej oddaje - przyznał w rozmowie z nami Manuel Rengifo Diaz, bo tak brzmi jego pełne imie i nazwisko. Mesajah zaprezentował w Kępnie swoje największe przeboje, "Każdego dnia", "Lepsza połowa" i "Szukając Szczęścia", a także nowy utwór, którego premiera będzie miała miejsce w ciągu najbliższych dni.
- Praca nad nowym albumem i zlepienie tego wszystkiego w całość w takim momencie kiedy jestem producentem, kompozytorem, wokalistą, miksuje te utwory i robie za pięciu - sześciu ludzi naraz. To jest bardzo dużo roboty i po prostu postanowilem, że będe wupuszczał single. Ostatni singiel zatytułowany "Nie poddawaj się", nagrany z Donatanem, poszedł zaraz przed wakacjami. Dosłownie na dniach wypuścimy kolejny utwór, który będą mogli przedpremierowo usłyszeć dzisiaj słychacze w Kępnie - dodaje Mesajah, który pracuje cały czas nad nowym projektem, ale nie zapowiada wprost wydania nowego albumu.
Jako support przed Mesajah wystąpił bardzo dobrze znany mieszkańcom regionu zespół SoFresh.

Autor: