17 października 2021, 06:03

Teraz

Rozrywka i oświata

A A A

KĘPNO: II Bal Seniora

W piątek w hali Kępińskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbył się II Bal Seniora.

Impreza na stałe zadomowiła się w kępińskim kalendarzu wydarzeń z uwagi na duże zainteresowanie. Podczas pierwszej edycji, w zabawie wzięło udział 150 seniorów, w tym roku aż 350. Tegoroczny Bal Seniora organizowali wspólnie Burmistrz Miasta i Gminy Kępno, oraz Gminna Rada Seniorów w Kępnie, której przewodniczący Kazimierz Czworowski, przypomniał dlaczego odbywa się Bal Seniora, a także zaznaczył, że młodość to stan umysłu niezależnie od wieku.
- Impreza, która zapoczątkowana została w roku ubiegłym jest okazją do integracji środowiska senioralnego naszej gminy, jak również uhonorowania osób starszych za ich zaangażowanie na rzecz środowiska lokalnego oraz aktywność podczas realizowania różnorodnych działań. Kochani seniorzy, pamiętajmy i udowadniajmy wspólnie, że młodość to stan umysłu oderwany od ograniczeń narzuconych przez ciało czy zdrowie. Stan umysłu, który objawia się niegasnącym apetytem na życie w każdym wieku. Jak powiedział Benjamin Franklin "Nie starzeję się ten, kto nie ma na to czasu". Mam nadzieję, że przez najbliższe godziny nie będziemy mieć czasu żeby się starzeć - mówił przewodniczący Gminnej Rady Seniorów.
Następnie głos zabrał burmistrz Miasta i Gminy Kępno Piotr Psikus.
- Szanowni Państwo, przytaczane są wielkie słowa zacnych osób, a mnie nasuwa się jedno powiedzenie polskiego muzyka, który będąc po 60-tce powiedział tak: "W dzisiejszym tak pędzącym świecie, po 40-tce zaczyna się starość młodych, a po 60-tce młodość starych" i chyba on najbardziej oddał to, z czym mamy obecnie do czynienia - mówił burmistrz Psikus, który zaznaczył także, że obecnie dużo bardziej pamięta się o seniorach niż jeszcze 10 - 15 lat temu, a stoją za tym między innymi statystyki, ponieważ w 25-cio tysięcznej Gminie Kępno mieszka ponad 4600 seniorów.
- Jak Państwo wiecie Polska się starzeje, mamy bardzo niski wskaźnik urodzeń. W Gminie Kępno w tym roku do pierwszych klas poszło o 226 dzieci mniej niż w roku ubiegłym. Z jednej strony Unia Europejska mówi, że seniorzy to osoby w wieku 60+, a z drugiej każe im się pracować prawie do 70 roku życia. Nie sądzicie państwo, że w tym jest jakaś totalna sprzeczność, że coś tu jest nie tak? Drodzy Państwo, wasza wiedza, wasza mądrość życiowa i doświadczenie są tymi elementami z których moim zdaniem młode pokolenie powinno korzystać, bo kiedyś także będą seniorami - dodał burmistrz Psikus.
Po części oficjalnej przyszedł czas na koncert chóru, poczęstunek i zabawy do późnych godzin. Podczas tego wieczoru Kępińscy seniorzy udowodnili, że metryka to tylko liczby.

Autor: