24 marca 2023, 20:18

Teraz

16°

Rozrywka i oświata

A A A

KĘPNO: Jasełek czar w Szkole Podstawowej nr 2 w Kępnie

W Szkole Podstawowej nr 2 im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Kępnie odbyły się pierwsze popandemiczne jasełka. 


Zaproszeni byli nie tylko uczniowie, ich rodziny, nauczyciele, ale wszyscy mieszkańcy Kępna, którym tradycja szkoły jest bardzo bliska. Przybyło prawie 300 widzów. Jasełka przygotowały: scenariusz i reżyseria Magdalena Meissner, chór Elżbieta Samolewska, stroje rodzice uczniów, Magdalena Dobroś i Magdalena Meissner, pomoc w realizacji Katarzyna Kłębek. Wzięli w nich udział uczniowie od klasy I do klasy VIII, łącznie prawie 100 uczniów, co udowadnia, że bez względu na wiek można pięknie współpracować przy jednym projekcie, tym bardziej iż jego różnorodność miło zaskoczyła wszystkich widzów. Można było podziwiać i śpiew zespołowy, indywidualny uczennic z Ukrainy, i taniec góralski, i układ choreograficzny, i przedstawienie teatralne z przesłaniem, i występ rodziców uczniów. Ta ciekawa kompozycja jasełek musiała więc zakończyć się owacjami na stojąco. Należy podkreślić, że walor edukacyjny – dla małych i dużych – tego bożonarodzeniowego przedstawienia z roku na rok przybiera na sile i nie można się nie zgodzić, co tak naprawdę powinno przyświecać każdemu w tym wyjątkowym świątecznym okresie, ale przecież nie tylko wtedy, tj.: rodzina, miłość, pokój i drogocenny czas, którym dzielimy się z innymi.
Na uwagę zasługuje również wystrój sceny, dekoracje oraz przepiękne stroje uczniów w roli aniołów, pasterzy, królów, Józefa czy Maryi. To zaangażowanie rodziców występujących młodych aktorów - co podkreślił Dyrektor Szkoły Paweł Falszewski – jest najlepszym wyrazem współpracy z placówką. Takie artystyczne przedsięwzięcia scalają i są okazją do budowania kolejnych nowych oraz dobrych relacji.
Na zakończenie Paweł Falszewski podziękował wszystkim włączonym w pracę nad jasełkami – uczniom, nauczycielkom przygotowującym imprezę, rodzicom i widzom, którzy entuzjastycznie reagowali na występy młodych aktorów, tancerzy czy śpiewaków. 

Autor: redakcja@radiosud.pl