16 lipca 2020, 04:21

Teraz

15°

Rozrywka i oświata

A A A

KĘPNO: „Jezioro Łabędzie” zachwyciło kępińską widownie

„Jezioro Łabędzie” w wykonaniu Narodowego Baletu Klasycznego z Kijowa zachwyciło kępińską widownie.

„Jezioro Łabędzie” to klasyczny balet. Muzykę skomponował Piotr Czajkowski, z kolei libretto napisali: Władimir Biegiczew i Wasilij Gelcer. Autorami choreografii, która okazała się być przebojem po dziś dzień są Marius Petipa i Lew Iwanow. Prapremiera legendarnego „Jeziora łabędziego” odbyła się w moskiewskim Teatrze Bolszoj 4 marca 1877 roku.

Historia opowiada o miłości pomiędzy Odettą, a Zygfrydem. Nie brakuje w niej czarnego charakteru, wzruszeń i zwrotów akcji. „Jezioro Łabędzie” od lat jest najchętniej oglądanym widowiskiem na świecie. - Sztuka została adaptowana i opisywana w nowoczesnych formach artystycznych - powiedział Radiu SUD Jarosław Brussa, organizator wydarzenia.

- Większość tej trupy, którą zobaczyliśmy w Kępnie, pracuje w operach w Odessie i Kijowie. Zaczynają pracować od 6 roku życia - dodał organizator.
Na scenie w Kępnie zobaczyliśmy grupę 35 artystów, w dwugodzinnym spektaklu, ale próba przed występem w kępińskiej hali trwała ponad 4 godzin. Tancerze w trakcie wyjazdowych występów pojawiają się na scenie codziennie przez ponad miesiąc.

28 lutego kępińską widownie czeka wielkie kulturalne wydarzenie. Z największymi światowymi kompozycjami wystąpi 10 tenorów, którym towarzyszyć będzie 25 osobowa orkiestra.

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl