8 grudnia 2021, 11:12

Teraz

-3°

Rozrywka i oświata

A A A

KĘPNO: Jubileuszowe spotkanie Planszostrady

W ubiegły piątek w pomieszczeniach Kępińskiego Ośrodka Kultury na dworcu PKP w Kępnie, odbyło się jubileuszowe spotkanie z okazji 4 lat istnienia Planszostrady.

Planszostrada to Kępiński Klub Gier Planszowych, którego członkowie spotykają się regularnie co dwa tygodnie, by grać w gry planszowe. Na swoim koncie mają już ponad 100 spotkań i kilka dużych turniejów.
- Wymyśliliśmy to w piątkę: ja z żoną, bratem i mój kuzyn z żoną, a wszystko zaczęło się od mojego kuzyna, który wkręcił mnie w planszówki. Raz ja coś kupiłem, raz on i graliśmy trochę, a że zaczęło się to rozkręcać postanowiliśmy nie spotykać się tylko we własnym gronie, ale wyjść z tym do ludzi i pokazać im coś fajnego. Wpadliśmy kiedyś na pomysł wyjazdu na 2 dniowy festiwal gier planszowych do Brzegu i po tym festiwalu uznaliśmy, że musimy coś zrobić tutaj w Kępnie - powiedział w rozmowie z Radiem SUD Marcin Szalek.
Z rozwoju sekcji gier planszowych zadowolona jest także dyrektor Kępińskiego Ośrodka Kultury, Anna Niesobska.
- Bardzo dobrze współpracuje mi się z Państwem Szalek, którzy są animatorami Planszostrady i zajmują się tym społecznie. Myślę, że Planszostrada i ta forma spędzania wolnego czasu się rozwija i jest to bardzo ciekawa forma integracji pokoleń. Życzę tej sekcji wszystkiego dobrego, a Państwu Szalek dużo wytrwałości - mówiła Anna Niesobska.
Spotkania Kępińskiego Klubu Gier Planszowych odbywają się co dwa tygodnie w Piątek od godziny 16:00 w pomieszczeniach KOK na dworcu PKP w Kępnie. Szczegóły na facebookowym profilu Planszostrada.

Autor: