22 maja 2019, 17:37

Teraz

13°

Rozrywka i oświata

A A A

KĘPNO: Kabaret Młodych Panów

Kabaret Młodych Panów wystąpił w Kępnie ze swoim programem pt. "To jest chore!". Artyści zaserwowali widzom dwie godziny śmiechu.

Bartek Demczuk, Łukasz Kaczmarczyk, Mateusz Banasiewicz, Robert Korólczyk, tworzą Kabaret Młodych Panów. Grupa wystąpiła w niedzielę wieczorem w Hali Widowiskowo-Sportowej. Artyści wywodzą się z różnych kabaretów. Wszyscy jednak związani są Rybnikiem - drugim, co do wielkości, zaraz po Zielonej Górze tzw. "Zagłębiem Kabaretowym" w Polsce. - Byliśmy już w Kępnie półtora roku temu z programem „Bogowie”, ale tego już nie gramy. Teraz mamy taką „świeżynkę” - program "To jest chore!" - powiedział Radiu SUD Robert Korólczyk.

Satyrycy przedstawili zabawne sytuacje z życia codziennego i paradoksy, z którymi zmaga się każdy z nas. Zestawili ze sobą postawy osób homoseksualnych oraz homofobów, zmagania pacjentów z NFZ-em i ZUS-em, a także wyborców oraz obietnice im składane przed nadchodzącymi wyborami. Publiczność miała również okazję posłuchać gwary śląskiej. Na bis kabaret zaprezentował skecz obrazujący Polaków na wakacjach w Egipcie. Po występie można było zakupić płyty, zdobyć autografy oraz zrobić pamiątkowe zdjęcie.

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl