8 grudnia 2021, 11:26

Teraz

-3°

Rozrywka i oświata

A A A

KĘPNO: "Król Zenek" oczarował publiczność

W niedzielę (20.11), w Hali Widowiskowo-Sportowej w Kępnie wystąpił niekwestionowany król muzyki disco polo - Zenek Martyniuk. Koncert zespołu Akcent sprawił, że hala dosłownie tańczyła. (w poniedziałek materiał tv)

Publiczność, która wypełniła halę kępińskiego KOSiR, rozgrzał saport. Przed koncertem króla muzyki disco polo na scenie pojawił się zespół Casanova. Gdy na scenę wyszła gwiazda, większość publiczności powitała go owacjami na stojąco. Rozbrzmiały największe przeboje zespołu Akcent, którego lider - Zenek Martyniuk - jest nazywany niekwestionowanym królem disco polo.

Publiczność w różnym wieku bawiła się, śpiewając razem ze swoim idolem takie hity jak: „Przez twe oczy zielone”, „Gwiazda”, „Mała figlarka” i „Granica”. Mało kto wysiedział na krześle. - To już nasz siódmy koncert w ten weekend, więc chyba jesteśmy trochę popularni - mówił Radiu SUD lider zespołu Akcent. Trzeba przyznać, że nie był to ostatni koncert weekendu. W niedzielę zespół zagrał jeszcze w Pleszewie. - Dla nas to miłe, słysząc w wywiadach, że początkujący artyści często wzorują się na zespole Akcent, Clasic, Top One, Boys czy Skaner - dodał Martyniuk.

Domagająca się bisu publiczność usłyszała najnowszą piosenkę Zenka „Czekam Na Ciebie”, która już stała się przebojem. Jak się okazało był to pierwszy z dwóch bisów tego popołudnia. Zespół Akcent jest niekwestionowany liderem w branży muzycznej nurtu disco-polo. O popularności świadczą liczby w internecie. Oglądalność oficjalnego kanału Yoy tube to cyfry w milionach. Żaden inny zespół nie jest w stanie pochwalić się takimi wynikami. Rozmowa z Zenkiem Martyniukiem w poniedziałkowy poranek na 101,7 FM.

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl

Archiwum komentarzy
Tryb sortowania komentarzy:
  • ~Do obserator : Nie mozna było stać pod sceną. Ochrona wszystkich wyganiała jak podeszli.

    09:09, 21 listopada 2016, | odpowiedz
  • ~obserwator : tylko szkoda, że większość publiczności nie potrafiła się bawić, tylko siedzieli na krzesłach jak za karę :)

    22:42, 20 listopada 2016, | odpowiedz