8 grudnia 2021, 11:38

Teraz

-3°

Rozrywka i oświata

A A A

KĘPNO: "Na przekór pandemii" - wystawa w Galerii Kwadrat

"Na przekór pandemii" to tytuł wystawy plastycznej zorganizowanej przez Stowarzyszenie Plastyków Amatorów Powiatu Kępińskiego. Wernisaż odbył się w nowej Galerii mieszczącej się w Biurze Nieruchomości na kępińskim Rynku.

To właśnie Biuro Nieruchomości udostępniło miejsce kępińskim plastykom aby mogli wystawiać swoje prace. Jego właściciele to miłośnicy sztuki, którzy wspierają lokalnych artystów.

Znajdujecie się Państwo w Galerii Kwadrat i jest to dla nas szczególnie cenne, że w tych trudnych czasach, tym chaosie cowidowym są jeszcze ludzie, którzy interesują się sztuka. Galeria Kwadrat znajduje się Biurze Kwadrat Nieruchomości Finanse i chciałabym przedstawić właścicieli. Są to Rafał Kłodnicki, Iwona Grzelak i Katarzyna Musiał. Dlaczego mi tak bardzo zależało, żeby przedstawić właścicieli? Uważam, że mieli  doskonały pomysł, żeby udostępnić  ściany tego biura artystom – malarzom z powiatu kępińskiego. Wiem, że wiele osób maluje w zaciszu domowym, tworzy swoje prace i nie ma  gdzie pokazać je szerszemu ogółowi - mówiła prezes Stowarzyszenia Janina Gorzendowska.

"Na przekór pandemii" to tytuł nieprzypadkowy, pokazujący, że artyści są i tworzą swoje dzieła.

Obrazy, które tutaj się znajdują to są prace członków Stowarzyszenia. Jako grupa istniejemy już od 2020 roku. Do naszego Stowarzyszenia należą mieszkańcy powiatu kępińskiego, którzy mają różne zawody, różne poglądy ale łączy ich jedno - miłość do sztuki. Te obrazy, które dziś tutaj widzimy dotyczą malarstwa współczesnego, abstrakcji, pokazują emocje, kontrowersje – tłumaczyła Gorzendowska.
 
Uświetnieniem wernisażu był występ Julii Leśniarek, która śpiewała przy akompaniamencie swojego taty Dariusza a także występ młodej skrzypaczki Zosi Sowy. Wystawę prac Plastyków Amatorów oglądać można do grudnia w Galerii Biura Nieruchomości Kępno, Rynek 33. Zainteresowani mogą również dokonać zakupu prezentowanych obrazów.

Autor: joanna.kaczorowska@radiosud.pl