17 czerwca 2019, 03:28

Teraz

12°

Rozrywka i oświata

A A A

KĘPNO: „Niepodległość - co znaczy dla mnie to słowo”

W Samorządowej Bibliotece Publicznej w Kępnie odbyło się rozstrzygnięcie konkursu patriotycznego „Niepodległość - co znaczy dla mnie to słowo”. Konkurs zorganizowano z okazji obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Udział w konkursie wzięli uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów, którzy rywalizowali ze sobą w dwóch grupach wiekowych. Zadaniem pierwszej grupy, której uczestnikami byli uczniowie szkół podstawowych z klas 4-6 było wykonanie projektu kartki pocztowej o charakterze patriotycznym w oparciu o symbole narodowe. Zadaniem drugiej grupy, którą stanowili uczniowie klas 7-8 szkół podstawowych i klas 3 gimnazjum było napisanie listu z perspektywy walczącego żołnierza lub z punktu widzenia współczesnego Polaka. W sumie na konkurs wpłynęły 63 prace. Oceniało je trzyosobowe jury w składzie: przewodnicząca: Janina Gorzendowska - prezes Stowarzyszenia Amatorów Plastyków Powiatu Kępińskiego, Karolina Różewska - dyrektor Muzeum Ziemi Kępińskiej oraz Maria Zięba - bibliotekarz.

Zarówno na kartkach, które projektowaliście jak i w formie literackiej czyli w listach, które pisaliście do bliskich osób na pierwszym miejscu pojawia się radość z tego, że Polska jest niepodległa czyli wolna. Chciałabym abyście pamiętali, że niepodległość to nie jest przywilej, to nie jest coś co dane jest jakiemuś państwu na zawsze. O niepodległość trzeba dbać, trzeba troszczyć się o nią aby nie zaprzepaścić tych wysiłków dawnych pokoleń. Prace podobały nam się wszystkie, cieszę się, że wzięliście udział w tym konkursie - mówiła Janina Gorzendowska.

Zwycięscy otrzymali dyplomy oraz nagrody.

Wyniki konkursu:
 
w grupie klas IV-VI 

I miejsce – Emilia Zimoch
II miejsce - Maksymilian Poprawa
III miejsce - Sylwia Psuja

wyróżnienie – Wiktoria Kania
wyróżnienie – Szymon Kowalski
wyróżnienie – Jan Jokiel
wyróżnienie – Aleksandra Ciszewska
wyróżnienie – Oliwia Karaś
wyróżnienie – Martyna Kulesza

w grupie klas VII-VIII i III klasa gimnazjum:

I miejsce – Martyna Błach
II miejsce – Lidia Surgiel
III miejsce – Mikołaj Dziedzic

Autor: joanna.kaczorowska@radiosud.pl