5 marca 2024, 10:39

Teraz

Rozrywka i oświata

A A A

KĘPNO: Odbędą się Mistrzostwa Polskiego Związku Badmintona Elity oraz Młodzików Młodszych

Indywidualne Mistrzostwa Polskiego Związku Badmintona Elity oraz Młodzików Młodszych odbędą się od 1 do 3 grudnia w Hali Widowiskowo-Sportowej w Kępnie. Patronat medialny nad wydarzeniem objęło Radio Sud.


Do udziału w Mistrzostwach zgłosiło się już 260 zawodników z kilkudziesięciu klubów z całej Polski. Uczestnicy rywalizować będą o miano Mistrza Polski Polskiego Związku Badmintona.


Serdecznie zapraszamy wszystkich, będzie to bardzo fajne wydarzenie podczas, którego będzie można zobaczyć  reprezentantów Polski w badmintonie na najwyższym poziomie. Badminton  cieszy się coraz większym zainteresowaniem nie tylko w Kępnie ale i w całym kraju. Jest to obecnie najszybciej rozwijająca się dyscyplina w całej Europie. Wszyscy zauważają wpływ badmintona na rozwój dziecka, szczególnie w wieku wczesnoszkolnym i przedszkolnym, gdzie ten rozwój motoryczny jest bardzo ważny - powiedział organizator Mistrzostw, były trener Kadry Polski Mirek Marek.


Mistrzostwa Polski w Badmintonie rozpoczną się eliminacjami w piątek, 1 grudnia oraz uroczystym otwarciem podczas, którego wystąpią dzieci z Klubu Tańca Explozja. Finały rozgrywek przewidziano na niedzielę, 3 grudnia. Wstęp na wszystkie rozgrywki jest bezpłatny. 

Autor: joanna.kaczorowska@radiosud.pl