25 września 2023, 22:54

Teraz

17°

Rozrywka i oświata

A A A

KĘPNO: Odbyło się strzelanie kurkowe

Kępińskie Kurkowe Bractwo Strzeleckie rozegrało w sobotę, 16 września, dostępne dla wszystkich braci i sympatyków strzelectwa - zawody na pięknej strzelnicy Brackiej w Ostrzeszowie pod opieką brata Krzysztofa Dombka z KBS Ostrzeszów.


Rozegrano dwie konkurencję: „O Puchary Króla Kurkowego 2023”, które ufundował aktualny Król Kurkowy - Tomasz Witkowski oraz do tarczy losowej o cenne nagrody.Zawody po odczytaniu regulaminu i zasad bezpieczeństwa otworzył Tadeusz Witkowski. Honorowy wystrzał z armaty czarnoprochowej wykonał gospodarz strzelnicy.Po zapoznaniu się z regulaminem zawodów i zasadami bezpieczeństwa na strzelnicy - przystąpiono do zawodów. W pierwszej konkurencji , zwycięzcą został Marek Czekała a drugie miejsce zdobył Tadeusz Witkowski a trzecie debiutantka Ewa Hełka. Po brackim poczęstunku przystąpiono do walki o nagrody. Zwycięzcą okazał się gospodarz strzelnicy Krzysztof Dombek, drugie miejsce - ponownie zdobył Tomasz Witkowski a trzecie jeszcze niezrzeszony sympatyk strzelectwa Mariusz Świerczyński z Wieruszowa.
Przebieg rywalizacji nadzorował Marek Czekała a prowadzącym był jak zwykle Adam Pisarski. Zawody zakończyły się biesiadą bracką.
To nie koniec atrakcji, bowiem delegacja bracka uczestniczyła w pięknej uroczystości odsłonięcia tablicy pamiątkowej, na rynku w Wieruszowie, przez mistrzynię olimpijską w strzelectwie sportowym Renatę Mauer – Różańską oraz wielokrotnego wicemistrza paraolimpiad Janusza Rokickiego w pchnięciu kulą. Na pamiątkę wręczono Renacie Mauer-Różańskiej pamiątkowy medal królewski Bractwa Kępińskiego z dedykacją.

Autor: joanna.kaczorowska@radiosud.pl