4 czerwca 2020, 02:26

Teraz

10°

Rozrywka i oświata

A A A

KĘPNO: Planetobus przyjechał

Dziś  w Kępnie w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr1 pojawił się Planetobus.Przyjechał do Kępna dzięki senatorowi Łukaszowi Mikołajczykowi.

Planetobus to mobilne, bezpłatne pokazy astronomiczne organizowane wspólnie przez Centrum Nauki Kopernik i Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.Przeznaczone są one nie tylko dla najmłodszych ale również i starszych osób.

Bardzo się cieszę, że dzisiaj z inicjatywy zarówno mojej jak i Starostwa Powiatowego: pana starosty, pani starosty i całego zarządu możemy gościć w Kępnie jeden z projektów Centrum Nauki Kopernik i Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego - mówił senator Mikołajczyk.

Podczas wizyty w Planetobusie można wysłuchać ciekawostek związanych z kosmosem i całą kosmiczną przestrzenią i odbyć wirtualną, kosmiczną podróż na różne planety. Wydarzenie cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem.

Obawialiśmy się o frekwencję ale kiedy w poniedziałek ogłosiliśmy, że coś takiego zawita do nas, wieczorem już nie było praktycznie miejsca.Od godziny 9.00 Planetobus już działał. W sumie będzie 7 seansów po pół godziny, w każdym uczestniczy po 30 osób - tłumaczyła wicestarosta Śniegocka.

Planetobus zawita również do ościennych powiatów.

Autor: joanna.kaczorowska@radiosud.pl