20 maja 2024, 17:59

Teraz

23°

Rozrywka i oświata

A A A

KĘPNO: Plastycy zaprosili na kolejną wystawę

W piątkowe popołudnie w Kępińskim Ośrodku Kultury odbyła się wystawa zatytułowana "Między czernią a bielą". Na wydarzenie zaprosiło Stowarzyszenie Plastyków Amatorów Powiatu Kępińskiego.


W otwarciu wystawy udział wzięli miłośnicy malarstwa i zaprzyjaźnieni z artystami goście. Na wszystkich czekała prawdziwa uczta duchowa. W tematykę wystawy wprowadziła prezes kępińskiego Stowarzyszenia Plastyków Janina Mielcarek-Gorzendowska.


Mieliśmy posługiwać się kolorem czarnym, białym i wszystkimi szarościami, które między nimi się znajdują. Tylko właściwie dwa kolory a jaki efekt. Te kolory kontrastowe: biały i czarny one się uzupełniają, choć wiadomo, że są skrajnie inne. Czerń pochłania światło i tworzy taką głębię i tajemniczość a  białe światło odbija kolor i jest symbolem czystości i pogodności a poza tym pozwala nam zauważać wiele szczegółów i akcentów na obrazie. Te obrazy, które się
tutaj znajdują mają różną tematykę - mówiła Janina Gorzendowska.


Uczestnicy spotkania podziwiać mogli piękne prace artystów ale był też czas na rozmowy z plastykami. Uświetnieniem wieczoru był przepiękny pokaz tańców wykonanych przez tancerzy Klubu Tańca Retro: Piotra Rymarza i Antoninę Jańczyk, wspaniały recital Marka Kowalskiego a także prezentacja wiersza napisanego na tę okazję przez lokalną poetkę Ewę Walentynę Maciejewską. Wystawę "Między czernią a bielą" oglądać można w murach Kępińskiego Ośrodka Kultury do połowy maja.

Autor: joanna.kaczorowska@radiosud.pl