10 grudnia 2022, 06:47

Teraz

Rozrywka i oświata

A A A

KĘPNO: „ Pod Dachami Paryża”

„ Pod Dachami Paryża” czyli spotkanie w kępińskiej hali z muzyką francuską, było okazją zarówno do wzruszeń jak i uśmiechu.

Już od wielu lat uszy zwrócone są w kierunku Paryża, gdzie przez wieki rozwijała się piosenka francuska. Koncert „Pod dachami Paryża” to magiczna inscenizacja, prezentująca bogaty dorobek muzyki francuskiej, wykonana przez Grand Orkiestra z Odessy. Przez blisko dwie godziny kępińskiego koncertu każdy miał okazję poznać, jak smakuje Francja na muzycznym talerzu, jak wspaniale Francuzi potrafią łączyć romantyzm z kabaretowym humorem.
Na scenie podczas koncertu rozbrzmiewała muzyka niezwykłych artystów, jak Joe Dassin, Edith Piaf czy Dalida.

Widzowie poczuli kabaretową scenę „Moulin Rouge”, gdzie nogi same rwą się do tańca, kiedy w powietrzu unoszą się wirujące pióra. Był też kankan, nieodłączny element francuskiej kultury. Swoją obecnością zaszczyci publiczność dzwonnik z Notre Dame w takich przebojach musicalowych jak „Belle” czy „Le Temps des Cathédrales”.

Grand Orkiestra z Odessy dostarczyła równie dużo radości, jak wzruszeń, bo w sobotni wieczór była okazja zachwycić się klimatycznymi spokojnymi dźwiękami, jak też mocnymi, energetycznymi melodiami, układającymi się we wspaniały paryski kabaret.

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl