24 lutego 2020, 09:57

Teraz

Rozrywka i oświata

A A A

KĘPNO: Policjanci otrzymali gratulacje

W miniony piątek, w gabinecie Komendanta Powiatowego policji w Kępnie, odbyła się uroczysta odprawa, podczas której wyróżniono policjantów - sierż. sztab. Tomasza Latańskiego i st. sierż. Tomasza Wyżnikiewicza. Obaj brali udział w akcji ratowania życia ludzkiego.

14 października w gabinecie Komendanta Powiatowego Policji w Kępnie odbyła się odprawa, podczas której pełniący obowiązki Komendanta, podinsp. Robert Ciesielski wyróżnił policjantów, którzy pomogli ratować ludzkie życie. Był to patrol w składzie: sierż. sztab. Tomasz Latański i st. sierż. Tomasz Wyżnikiewicz.

Przypomnijmy, w piątkowe popołudnie, 30 września policjanci udawali się na interwencję w okolice stacji benzynowej. Gdy przejeżdżali ulicą Solidarności dostrzegli osobę, która wołała o pomoc, wskazując na przystanek autobusowy. Policjanci natychmiast zareagowali na to wezwanie. Na przystanku autobusowym, w nienaturalnej pozycji siedział mężczyzna, nie były u niego wyczuwalne funkcje życiowe. Obaj mundurowi natychmiast rozpoczęli reanimację. Policjanci, pamiętając o zasadach, prawidłowo wykonywali resuscytację krążeniowo - oddechowa i wezwali Pogotowie Ratunkowe. Dzięki szybkiej pomocy mężczyzna miał szanse przeżyć, w ciężkim stanie został przetransportowany na Oddział Intensywnej Opieki Medycznej.

Podczas piątkowej odprawy, podinsp. Robert Ciesielski przypomniał, że ludzkie życie jest wartością najwyższą, a jego ratowanie to zawsze oznaka właściwej postawy społecznej, która należy chwalić i nagradzać. Pogratulował też policjantom właściwie wykonanych obowiązków i podziękował policjantom za zaangażowanie.

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl