26 stycznia 2021, 14:05

Teraz

Rozrywka i oświata

A A A

KĘPNO: Przywołali muzyczne wspomnienia

W kolejnej odsłonie „Muzycznego Lata” na kępińskim Rynku rozbrzmiały tym razem włoskie przeboje, ale nie tylko. Nie zabrakło także innego repertuaru, który w wykonaniu Lidii Kulik i Aleksandra Hąci wywołał wśród widzów muzyczne wspomnienia.

Lidia Kulik mieszkańcom Kępna, zwłaszcza młodszym bardziej kojarzy się z liczbami. Jest nauczycielem matematyki w LO nr 1. Na co dzień zajmuje się zupełnie czymś innym a pasje do śpiewania, jak mówi ma od zawsze. - Śpiewam w zasadzie od małej dziewczynki aż po dzień dzisiejszy. Wychowałam się na muzyce lat 60 i 70 i taką lubię śpiewać - zdradziła publiczności. Zaprezentowała znane włoskie przeboje, ale także w specjalnym bloku kilka utworów z repertuaru Anny Jantar.

Aleksander Hącia, mieszkający w Wieruszowie, z muzyką ma trochę więcej wspólnego, bowiem przed laty grał w jednych z najlepszych, lokalnych zespołów muzycznych, ale zawodowo związany był z tutejszym Urzędem Skarbowym. - Nie wiedziałem, że śpiewa tutaj pan Olek. Przejeżdżałem rowerem i usłyszałem znany głos. Niegdyś wraz z kolegami tworzyli bardzo znany zespół, który grywał na zabawach i weselach. Byli naprawdę nieźli - mówił jeden z mieszkańców Ryszard Nowicki. - Muszę się pochwalić, że w 2008 roku wydałem płytę. Muzykę do jednej z piosenek napisał Jacek Telus, a tekst obecna dyrektor KOK Ania Niesobska - zdradził Aleksander Hącia. W najbliższy piątek zaprezentują swój dorobek uczestnicy warsztatów organizowanych przez KOK. Poznamy wówczas kępiński talent wokalny.

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl

Archiwum komentarzy
Tryb sortowania komentarzy:
  • ~Sylwia Walczak : Lidia zawsze mi śpiewałalubiłam Lidę słuchać

    20:51, 22 stycznia 2018, | odpowiedz
  • ~mieszko : Upadek kulturalny. ..; (

    15:26, 17 lipca 2016, | odpowiedz
  • ~Mieszkaniec grodu Kępna : Cóż to za wspaniały słuchacz -uwielbiający WŁOSKIE PRZEBOJE i nie tylkoJak się wabi

    12:31, 16 lipca 2016, | odpowiedz