20 maja 2024, 18:41

Teraz

21°

Rozrywka i oświata

A A A

KĘPNO: Seminarium dla bibliotekarzy

20 marca w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kępnie  odbyło się  seminarium poświęcone roli książek w życiu seniora. W wydarzeniu wzięły udział bibliotekarki z terenu powiatu kępińskiego. 


Wykład oraz warsztaty poprowadziła Anna Sabiłło z Działu Metodyki, Analiz i Współpracy z Bibliotekami w Poznaniu. Jednym z tematów poruszanych podczas spotkania była dostępność książek dla osób starszych. Nie zabrakło także praktycznych wskazówek dotyczących wyboru odpowiednich lektur dla seniorów. Oprócz samej roli książek, seminarium skupiło się również na głębszych aspektach ludzkiego życia. Poruszono temat przemijania, które jest nieodłącznym elementem doświadczeń każdego człowieka. Nie zabrakło dyskusji na temat etapów życia człowieka oraz wyzwań związanych z 
procesem starzenia się. Każdy etap życia niesie ze sobą inne wyzwania i radości. Literatura może być doskonałym przewodnikiem przez te różnorodne etapy, pomagając zrozumieć i zaakceptować zmiany, jakie niesie ze sobą każda kolejna faza życia. Seminarium okazało się nie tylko doskonałą okazją do poszerzenia wiedzy o literaturze w życiu starszych osób, ale także do głębszej refleksji na temat przemijania. 


 

Autor: joanna.kaczorowska@radiosud.pl