28 stycznia 2022, 00:43

Teraz

Rozrywka i oświata

A A A

KĘPNO: Spotkanie z Marcinem Kostrzyńskim

W Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kępnie odbyło się bardzo interesujące spotkanie z polskim ambasadorem przyrody Marcinem Kostrzyńskim. "Marcin z lasu" spotkał się z młodszymi i starszymi czytelnikami.


Marcin Kostrzyński to obserwator przyrody i autor wielu filmów. Z wykształcenia jest dziennikarzem, leśnikiem, operatorem kamery. Jest autorem kanału na YouTube ,,Marcin z Lasu” oraz wideobloga na Facebooku. Od 1994 roku pracował jako operator kamery oraz prowadzący programy o tematyce przyrodniczej dla nadawców telewizyjnych. Jest współautorem wielu filmów i cyklicznych audycji dla dzieci i młodzieży jak chociażby Teleranek, Wkoło Natury, Król Zwierząt, Magazyn Przyrodniczy oraz dla widzów dorosłych: Animals, Arka Noego, Dzika Polska, Przyroda i ludzie. Napisał tez kilka książek - "Plotki o zwierzętach", "Przyrodyjki","Gawędy o wilkach i innych zwierzętach" oraz "Puszcza". W bibliotece mówił o swojej pracy, która jest również jego pasją.

Bardzo lubię to co robię. Dobrze jest mieć taką pracę, która jest jednocześnie pasją, która nie męczy i w dodatku daje przekonanie, że jest ważne to co robię i istotne i powinienem to robić. Napisałem już kilka książek, które są dobrze odbierane i myślę, że też są ważną pozycją w tym głosie obrony praw zwierząt -mówił Marcin Kostrzyński.

Na spotkaniu z czytelnikami Kostrzyński w bardzo ciekawy sposób opowiadał o przyrodzie, zwierzętach i ich życiu. Pokazywał filmy, które sam nagrywał. Można było w nich dostrzec piękno polskiej przyrody oczami podróżnika, zobaczyć miejsca nieznane, tajemnicze i dziwne w których bywał. Opowiadał o przygodach, które przeżył i sytuacjach trudnych, które na niego czyhały. W fascynujący sposób autor opowiadał o świecie dzikich zwierząt, ich zwyczajach ale też o mitach z nimi związanych. Przede wszystkim jednak wskazywał jak powinniśmy się zachowywać w lesie, będąc tam przecież jedynie tylko gośćmi. To było wyjątkowe spotkanie z człowiekiem, który nazwany jest polskim ambasadorem przyrody.

Autor: joanna.kaczorowska@radiosud.pl