23 lipca 2019, 13:25

Teraz

22°

Rozrywka i oświata

A A A

KĘPNO: "Sprawni w przyszłym zawodzie”

VI edycja powiatowego konkursu "Sprawni w przyszłym zawodzie” odbyła się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Kępnie. W tym roku była to jego ostatnia edycja. Patronem konkursu było Starostwo Powiatowe w Kępnie.

Powiatowy konkurs z zakresu wiedzy i umiejętności technicznych, zainicjowany został w 2013 roku przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Kępnie i Starostwo Powiatowe w Kępnie, obejmując swym obszarem cały powiat kępiński. W tegorocznym konkursie wzięli udział uczniowie 11 Szkół Podstawowych z oddziałami gimnazjalnymi powiatu kępińskiego. Drużyny 5 osobowe, składały się z 2 dziewcząt, 2 chłopców oraz opiekuna.

Głównym celem konkursu jest rozwój i kształtowanie myślenia technicznego oraz popularyzacja posługiwania się nowoczesnymi pomocami dydaktycznymi wśród uczniów na różnych etapach edukacyjnych, oraz przygotowanie młodzieży do przemyślanego wyboru przyszłego zawodu - powiedział jeden z organizatorów konkursu Maciej Wieczorek.

Konkurs polegał na wykonywaniu zadań sprawnościowych oraz rozwiązywaniu testów przygotowanych przez nauczycieli uczących przedmiotów zawodowych i pod ich opieką, z zakresu wiedzy obejmującej podstawę programową na poziomie gimnazjalnym. Odbywał się w różnych pracowniach technicznych Centrum Kształcenia Ustawicznego działającym przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Kępnie; a konkurencje odbywały się w parach, zależnie od zainteresowań uczniów. Oceniało ich jury, które wyłoniło najlepsze szkoły i najlepszych uczestników.Pierwsze miejsce zdobyło Gimnazjum z Rychtala, drugie Gimnazjum z Lasek, trzecie Gimnazjum Nr2 z Kępna. Najlepsi zawodnicy to: Aleksandra Kalis, Wiktoria Klajn oraz Bartosz Fedorowicz, Nikodem Kusiński.

Autor: joanna.kaczorowska@radiosud.pl

Archiwum komentarzy
Tryb sortowania komentarzy:
 • ~Gościówa : Całkowicie zmieniłam zdanie na temat tej szkoły. Piękna szkoła, super pracownie mili nauczyciele i wszyscy bardzo pozytywnie nastawieni. Konkurs też był fajny, bo nie taki nudny jak inne.

  08:27, 7 lutego, | odpowiedz
 • ~uczeń : Bardzo fajna atmosfera i fajna szkoła

  08:00, 7 lutego, | odpowiedz
 • ~Rychtal : Rychtal wymiata. Brwo!!!

  18:41, 6 lutego, | odpowiedz
 • ~xyz : Szkoda, że już nie będzie Gimnazjów To był bardzo fajny konkurs

  16:59, 6 lutego, | odpowiedz