20 maja 2024, 17:07

Teraz

23°

Rozrywka i oświata

A A A

KĘPNO: Światowy Dzień Psa w filatelistyce i głośnym czytaniu

Dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 5 Z Kępna wraz z opiekunkami były gośćmi Powiatowej Biblioteki Publicznej w Kępnie.

W ramach akcji Cała Polska czyta dzieciom wiersze o psach czytali: Edward Stankowiak prezes Polskiego Związku Filatelistów Koło w Kępnie im. T. P. Potworowskiego, Anna Żurawa z Komendy Powiatowej Policji w Kępnie, Maciej Sroka lekarz weterynarii i Katarzyna Godek z Wydziału Zarządzania Projektami i Promocji Powiatu. Dzieci rozwiązywały zagadki, kolorowały rysunki a także dowiedziały się dlaczego Światowy Dzień Psa jest obchodzony 1 lipca. Wszystkie przedszkolaki są przekonane, że pies to przyjaciel człowieka i należy się nim opiekować. Ze słodkim poczęstunkiem dla dzieci zawitała do biblioteki pani Alicja Idźczak, której wszyscy serdecznie dziękowali.

Światowy Dzień Psa był także okazją do otwarcia wystawy filatelistycznej ze zbiorów Edwarda Stankowiaka, prezesa PZF Koło w Kępnie. W jedenastu fotoramach możemy zobaczyć walory filatelistyczne przedstawiające różne rasy i różne postacie psów. Zobaczyć można znaczki, bloczki, arkusiki, koperty pierwszego dnia obiegu, karty maksimum związane tematycznie z psami, wydawanymi praktycznie na całym świecie. Wystawa uzupełniona jest kolekcją plakatów i figurek przedstawiających różne rasy psów. Dzieci były zachwycone kolekcją psich figurek, które mogły obejrzeć w szklanej gablocie. Każde z nich szukało podobizny swojego pupila. Prezes opowiedział dzieciom skąd wzięły się znaczki pocztowe i zachęcał je do zainteresowania się filatelistyką.

Autor: