26 stycznia 2021, 11:52

Teraz

Rozrywka i oświata

A A A

KĘPNO: Wakacyjna oferta dla najmłodszych

Wakacje w pełni. Propozycje spędzenia wolnego czasu w sposób atrakcyjny mają dla najmłodszych mieszkańców placówki i instytucje kulturalne Gminy Kępno.

Oferty dla dzieci przygotował Kępiński Ośrodek Kultury, Samorządowa Biblioteka Publiczna, Muzeum Ziemi Kępińskiej i KOSiR. Są to oferty kulturalne i sportowe.

Wśród atrakcji kulturalnych zainteresowani znajdą w tym roku: Warsztaty muzyczne, gry terenowe, quiz wiedzy, seanse filmowe w Kinie za Rogiem, zajęcia z origami, wspólne czytanie i oglądanie bajek, przedstawienie teatralne. Oferta sportowa obejmuje: bezpłatną nauka pływania, gry i zabawy na basenie, na hali KOSiR odbędą się turnieje piłki nożnej, siatkowej plażowej. KOSiR udostępni bezpłatnie obiekty w dniach 18 – 19 sierpnia po wcześniejszych zapisach - Anna Dulian z Wydziału Oświaty, Kultury, Sportu i Funduszy Europejskich.

W ofercie znajdują się także „Zielone wakacje z profilaktyką” przeznaczone dla dzieci klas I-IV ze szkół podstawowych z terenu gminy. Turnusy odbędą się od 4-15 lipca i 18-29 lipca. W ofercie przewidziano również kolonie i półkolonie organizowane przez stowarzyszenia, które uzyskały dotacje z gminy Kępno. Wśród wakacyjnych propozycji jest tez coś dla dorosłych dla których przygotowano w każdy piątek spotkania z cyklu „Muzyczne lato”. Pełna informacja na temat oferty wakacyjnej znajduje się na stronie internetowej UMiG w Kępnie w „aktualnościach” oraz na stronie Kępińskiego Ośrodka Kultury i KOSiR. 

Autor: joanna.kaczorowska@radiosud.pl