5 marca 2024, 12:44

Teraz

Rozrywka i oświata

A A A

KĘPNO: Walentynkowo w Samorządowej Bibliotece Publicznej

W Samorządowej Bibliotece Publicznej w Kępnie wystąpił wczoraj zespół Plateau.Był to swoisty wieczór muzyczny po emocjach i lirycznych opowieściach o życiu i miłości. Spotkanie było wstępem do zbliżających się Walentynek.


Zespół PLATEAU od ponad 20. lat łączy poetyckie teksty z melodyjną muzyką. Słynie z bardzo dobrych koncertów, podczas których... wszystko się może zdarzyć! Członkowie zespołu bawią się muzyką: grają nie tylko na gitarach czy ukulele, ale też na cymbałkach, pile do drewna i... butelkach po piwie! Ich występ to unikalny koktajl lirycznych tekstów, pięknych i szlachetnych melodii oraz dobrej zabawy. Dzięki temu publiczność na ich koncertach często wypełnia sale do ostatniego miejsca. Mają na koncie 7 płyt oraz ponad 900 zagranych koncertów. Podczas wieczoru w kępińskiej bibliotece nie zabrakło dobrze znanych utworów Marka Grechuty, czy Leonarda Cohena. Zespół zagrał także utwory ze swojej najnowszej płyty „Przesilenie”.
W trakcie wydarzenia wręczone zostały nagrody dla najbardziej aktywnych czytelników biblioteki. Laureatami rankingu zostały osoby, które w roku 2023 wypożyczyły największą liczbę książek.Były to trzy czytelniczki: Alina Sławoszewska (174 książki), Teresa Kuświk (153 książki) i Krystyna Giel (141 książek). W trakcie uroczystości Panie otrzymały dyplomy, upominki i kwiaty.

Autor: joanna.kaczorowska@radiosud.pl