16 października 2019, 02:20

Teraz

13°

Rozrywka i oświata

A A A

KĘPNO: Wieczór w Paryżu w ramach Muzycznego Lata

Wieczór w Paryżu - pod takim hasłem, na kępińskim rynku odbył się kolejny koncert w ramach "Muzycznego Lata".

Jak wskazuje nazwa, tematem przewodnim był Paryż i muzyka legendy francuskiej piosenki - Edith Piaf.
Zanim jednak na scenie pojawiła się gwiazda wieczoru, duet Lucy & Tom, na kępińskim rynku zaprezentowali się podopieczni Kępińskiego Ośrodka Kultury i Marcina Wawrzynowicza, biorący udział warsztatach muzycznych "Kępiński Talent Wokalny". Po finałowym koncercie, który był zwieńczeniem kilkutygodniowych warsztatów, jury przyznało dwa pierwsze miejsca. Kępińskimi Talentami Wokalnymi zostali Liliana Ślusarek i Miłosz Szkudlarek.
Po wręczeniu dyplomów, na scenie pojawili się Lucy & Tom. Duet ten tworzą Agnieszka Lucya i Tomasz Kurowski, którzy zaprezentowali największe przeboje Francuskiej Piosenki lat 40-tych, a sam koncert przedzielony opowieściami z życia Edith Piaf, przeprowadził słuchaczy przez karierę oraz muzyczne romanse francuskiej ikony kina i muzyki.
Dlaczego akurat Edith Piaf? Ponieważ, jak twierdzi Lucy, jest ona muzycznym wyzwaniem.
- Edith Piaf jest takim wyzwaniem wokalnym. Kiedy zrezygnowałam z opery, poszłam troszeczkę w kierunku bluesa, jazzu, śpiewałam trochę piosenek z lat 20', 30' i 40', z resztą do tej pory je śpiewam, bo uwielbiam tamte lata. Edith Piaf pojawiła się w sumie dosyć późno, bo na rocznicę jej 100 urodzin. Wcześniej zrobiliśmy dwa jej utwory, ale zbliżaliśmy do tego trochę, jak na kocich łapkach, bo to jest naprawdę wymagający repertuar - wyjaśniła Lucy, czyli Agnieszka Lucya.
Duet świetnie oddał klimat kameralnych koncertów w Paryskich restauracjach lat 40-tych, delikatnie flirtując z publicznością, która na zakończenie zaśpiewała razem z Lucy i Tomem słynne "Champs Elysées". Tuż po delikatnym i romantycznym koncercie przyszła pora na finał wieczoru w zupełnie innym stylu. Kępińska grupa Fuego Fire Show, dosłownie rozpaliła zebraną na rynku publiczność, przedstawiając spektakularny teatr ognia. Teledysk z tego pokazu do zobaczenia na naszej stronie i facebook'owym profilu.

 

Autor: arek.skiba@radiosud.pl