17 października 2021, 06:04

Teraz

Rozrywka i oświata

A A A

KĘPNO: Zainaugurowali rok kulturalny w nowych salach

W Piątek w budynku dworca PKP w Kępnie, uroczyście zainaugurowano Rok Kulturalny 2016 - 2017.

Inauguracja roku kulturalnego odbyła się w nowych salach Kępińskiego Ośrodka Kultury, wynajmowanych od spółki PKP. Jak mówiła dyrektor KOK, to co będzie działo się w Kępińskim Ośrodku Kultury zależeć także będzie od mieszkańców Kępna
- Pragniemy, aby było to miejsce które służyć będzie różnym grupom społecznym, twórcom i pasjonatom. Będzie to miejsce kultury oddolnej, gdzie część wydarzeń dziać się będzie z inicjatywy użytkowników, którzy widzą różnorodność działań i będą dzielić się z nami swoimi pomysłami - powiedziała Anna Niesobska.
Następnie głos zabrał burmistrz Miasta i Gminy Kępno Piotr Psikus, który opowiedział jak wyglądała droga od decyzji o remoncie dworca, do wynajęcia części jego pomieszczeń na potrzeby Kępińskiego Ośrodka Kultury, co miało związek także z opinią nadzoru budowlanego co do stanu byłej siedziby KOK przy ul. gen. Sikorskiego.
- Obiekt przy ul. gen. Sikorskiego jest praktycznie w stanie śmierci technicznej. Jego remonty byłyby wielokrotnie droższe niż budowa nowego obiektu, na co samorządu obecnie nie stać. Cieszę się z tego, że możemy się tutaj wspólnie spotkać. Informujemy wspólnie z Panią Dyrektor, że obiekt jest do waszej dyspozycji, do wspólnego wykorzystania. Niech to będzie nowa wizytówka naszego miasta naszego samorządu i kępińskiej kultury - mówił burmistrz Psikus.
Podczas uroczystego otwarcia zainaugurowano wystawę fotograficzną pt. "Wielkopolska Praca Ludzi z Pasją", na której przedstawiono sylwetki mieszkańców naszego regionu, którzy pracę zawodową traktują nie tylko jako sposób na zarobienie pieniędzy, ale i pasję której są całkowicie oddani. Ponadto wystąpiła młodzież ze Studia Piosenki Kępińskiego Ośrodka Kultury, a także Pani Stanisława Bachan i zespół THE GENTLEMEN.
Pomieszczenia na dworcu PKP przeznaczone na działalność KOK o powierzchni ponad 600m2 wynajęto na okres 5 lat.

Autor:

Archiwum komentarzy
Tryb sortowania komentarzy:
  • ~KASIA : no to teraz ulica dworcowa az prosi sie o remont ,,,bo ktore dziecko tam dojedzie w tych ciemnosciach i po dziurach

    20:11, 17 października 2016, | odpowiedz