5 marca 2024, 12:39

Teraz

Rozrywka i oświata

A A A

KĘPNO: Zakończył się X Powiatowy Konkurs Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej

X Powiatowy Konkurs Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej za nami. Jubileuszowy Finał odbył się w niedzielne popołudnie w Centrum Kształcenia Ustawicznego w Kępnie.Organizatorem wydarzenia, jak każdego roku było Starostwo Powiatowe.


Finał poprzedziły eliminacje na które wpłynęło łącznie 60 kart zgłoszeniowych. W niedzielnym etapie finałowym konkursu udział wzięło 30 młodych wokalistów, którzy rywalizowali w czterech kategoriach wiekowych.W finale, w kategorii uczniów klas I-III pierwsze miejsce zdobyła Michalina Joniak, w kategorii klas IV-VI wygrała Maria Wiśniewska. W grupie uczniów klas VII-VIII zwyciężyła Milena Dyla. W kategorii szkół ponadpodstawowych pierwsze miejsce wyśpiewała Amelia Jurczenia.


Miłym zaskoczeniem dla uczestników tego wydarzenia były życzenia przesłane przez członków kapituły konkursu, którzy na przestrzeni minionych lat zasiadali w jury. Była to swego rodzaju sentymentalna podróż w historię konkursu. Swoje życzenia przesłali Dariusz Pietrzykowski - śpiewak operowy, Marek Kościkiewicz z zespołu ,, De mono” i gitarzysta zespołu BIG CYC Jacek Jędrzejak. Na zakończenie niedzielnego koncertu na wszystkich czekał jubileuszowy tort.

Autor: joanna.kaczorowska@radiosud.pl