16 lutego 2020, 21:15

Teraz

Rozrywka i oświata

A A A

KĘPNO: "Zakurzone melodie"

W Kępińskim Ośrodku Kultury odbył się wyjątkowy koncert pt."Zakurzone melodie". Wykonawcami była utalentowana młodzież powiatu kępińskiego.

Młodzież na co dzień rozwijająca swoje pasje w Kępińskim Ośrodku Kultury postanowiła pod patronatem KOKu zorganizować koncert starych, dawno "zakurzonych"  i niesłyszanych utworów, w zupełnie nowych aranżacjach.

Poprosili naszą kępińską instytucję o pomoc, a my nie mogliśmy im odmówić. Nie mogliśmy nie poprzeć tej inicjatywy, bo dokładnie wiemy, jak ważne jest spełnienie marzeń i docenianie tego, co robią. A, że sami chcą, tym bardziej jest to cenne, bo spełniają swoje pasje i marzenia. Są dzięki temu odważniejsi, szczęśliwsi, bogatsi, wszechstronni, wrażliwsi i kreatywni -mówiła dyrektor KOK Izabela Sufleta.

Podczas koncertu na scenie zaśpiewała Sara Kasprzak, Julia Jokiel , Zuzanna Bonczol, Stanisław Napierała, Maja Kasprzak, Natalia Moś i Paweł Maryniak. Towarzyszyli im  na pianinie Kajetan Borowski i na kontrabasie Mateusz Szewczyk - absolwenci Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach.Publiczność wysłuchac mogła takich utworów jak m.in:"Piosenka jest dobra na wszystko"."Już taki jestem zimny drań"," W siną dal","Ta mała piła dziś" czy " Ada to nie wypada".Autor: joanna.kaczorowska@radiosud.pl