20 maja 2024, 17:10

Teraz

23°

Rozrywka i oświata

A A A

KOBYLA GÓRA: Imieniny gminy już w ten weekend

W najbliższy weekend już po raz drugi gmina Kobyla Góra hucznie świętować będzie swoje imieniny. W programie dwudniowej imprezy m.in. koncerty gwiazd, zawody sportowe i wiele innych atrakcji, a wszystko nad tamtejszym zalewem, który za sprawą wciąż trwających inwestycji wciąż zmienia się na lepsze.

Wszystko rozpocznie się w samo południe 2 lipca turniejem plażowej piłki siatkowej. Godzinę później na przystani zbiorą się uczestnicy wyścigów kajakowych, a sportowej rywalizacji nie zabraknie także w niedzielne przedpołudnie. Nad zalewem konkurować będą wędkarze, na - „Orliku” piłkarze, a w Gimnazjum – szachiści. Dla wielu osób głównym magnesem jest zapewne możliwość wysłuchania na żywo znanych wykonawców.
-Zadbaliśmy o to, aby także w tym roku mieszkańcy i goście mogli się wspólnie fajnie pobawić podczas naszych imienin - zapowiada wójt Kobylej Góry Wiesław Berski – W sobotę jedną z głównych atrakcji będzie koncert zespołu Power Play, jak również zespołu Ex Bad Boys Blue. Były wokalista zespołu Bad Boys Blue Carlos Ferreira zagra u nas na scenie nad zalewem.
Z kolei w sobotę, specjalnie dla uczestników imprezy zagrają Piękni i Młodzi oraz zespół Hakuna Matata. -Oprócz tego zaplanowaliśmy wiele atrakcji dodatkowych – mówi W. Berski – To m.in. symulator dachowania, symulator lotu samolotem, ścianka wspinaczkowa, „pijany rowerek”, symulator zderzeń. Po raz pierwszy w tym roku będzie wybijanie monety kobylogórskiej, którą będzie można sobie zakupić. Będzie piracka drabinka i atrakcje dla dzieci, malowanie twarzy, karykatury, dmuchane zamki...
Ci, którzy skorzystają z tych atrakcji wezmą udział w losowaniu atrakcyjnych nagród, w tym dwóch rowerów, laptopa i telewizora. Jeśli dopisze pogoda, już samo przebywanie nad zalewem może być dla wielu jedną z głównych atrakcji, tym bardziej, że wiele się tam ostatnio zmieniło.
-Jest poszerzona plaża, na której jeszcze w tym roku zostanie zamontowany plac zabaw Nivea. Gmina Kobyla Góra zakończyła bowiem na dwunastym miejscu konkurs „Podwórko Nivea”. Jest już natomiast wytyczone miejsce do rekreacji, spotkań i grillowania.
Zmiany nie ograniczają się jednak tylko do plaży, o czym przekonają się, ci, którzy w najbliższy weekend zawitają do Kobylej Góry. 


Autor: redakcja@radiosud.pl